banner851

banner614

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ!

Koçyazı Mahallesi 2387. Sokak sakinleri için yıllardır değişen tek şey zaman… Alt yapı eksikleriyle birlikte bir kışa daha zorluklarla girmek üzere olan sokak sakinleri, 1 yıldır seslerini duyuramadıklarını savunurken, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'den bugün gelen her zaman vatandaşla iç içe oldukları ve sokağın nabzını tuttukları yönündeki açıklama ‘Bu ne yaman çelişki’ dedirtti.

banner619
Gündem 31.10.2016, 15:31 01.11.2016, 18:30
3265
BU NE YAMAN ÇELİŞKİ!

Sıkıntıların baş gösterdiği mahalle ve sokaklardan yüksek sesle ilgisizliğe tepki gösterilirken, sorunların mutahabı kesimlerden aksi yönde açıklamalar geliyor.

2387. SOKAK HİZMET BEKLİYOR

Koçyazı Mahallesi 2387. Sokak sakinlerini Düzce’nin farklı mahalle ve sokaklarında yaşayan vatandaşlardan ayıran bir çok neden var. Doğalgaz ve kanalizasyon hizmetleri alamadıkları gerekçesiyle sıkıntı yaşayan mahalle halkı, ayrıca Düzce Belediyesi'ni haksız kazanç sağlamakla suçladı.

Sularını kendi imkanlarıyla sağlamalarına karşın abone ücreti ödediklerini savunan tepkili vatandaşlar, doğalgaz ve kanalizasyon olmamasından da dert yandı.

1 YIL ÖNCE DE TEPKİ GÖSTERMİŞLERDİ

Mahallenin her sokağına altyapı hizmeti verilirken kendilerine yokmuş gibi davranıldığını savunan ve bu duruma bir anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, bir yıl önce Öncü Haber aracılığıyla seslerini duyursalar da hiçbir şeyin değişmediğinden yakındı.

KESKİN İSE “SOKAĞIN NABZINI TUTUYORUZ” DEDİ

Sokaklarının ana yola bağlanabilmesi için istedikleri yolun bir türlü açılmadığını söyleyen vatandaşlar, seçim zamanı oy istemeye gelen siyasilerden hizmet beklediklerini belirtti. Vatandaşların bu sözleri çözüm makamında olan siyasilerden AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in “Sokağın nabzını tutuyoruz” açıklamasını akıllara getirdi. Keskin’in her fırsatta “Düzce’deki esnafı gezerek onların dertlerini, sorunlarını dinliyoruz. Sokağa inerek halkın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin istek ve taleplerini değerlendiriyoruz.” açıklaması yapsa da bu durum 2387. Sokak’ta yaşayanların yarasına merhem olmuyor.

HABER VERİYORUZ FAKAT İLGİLENMİYORLAR“

Sokakta 15 yıldır ikamet ettiğini söyleyen Müzeyyen Çalık, sokağın altyapıdaki sorunlarıyla ilgili yaşadıklarını şöyle anlattı:

Biz Düzce’de oturuyoruz. Hani bize hizmet? Ne altyapı, ne doğalgaz, ne de suyumuz var. Sokağımızın karşısına site yapıldı. Suyunu kendi imkanımızla hat üzerinden verdik. Belediye nerede? Su faturası kesim zamanında gelip faturayı çıkartmayı biliyor. 3 gün ödenmediğinde de hemen suyu gelip kesiyor. Biz hizmet bekliyoruz. Ben evimde kokudan duramıyorum. Nereye gidelim? Kim çözecek bizim sorunumuzu? 1 yıl önce şikayetlerimizi bildirdik ama kimse ilgilenmedi.”

Bir başka sokak sakini ise “Belediyeye dilekçelerimizi verdik. Müdüre hanıma ‘Kışa kadar olur mu?’ dedim. ‘Olur’ yanıtı verdi ama bir şey değişmedi.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (24)
Zerrin 5 yıl önce
Oy verirken biraz daha düşünün .Herkes hak etiyini yaşar
fatih 5 yıl önce
% de 70 hayırlı olsun .
yunus 5 yıl önce
ak parti belediyesinin eski merkez ilçe başkanı sizin oradan değilmi mahallesine sahip çıkardı. ama memur oldu akşama kadar gezip devletten maaş alıyor çok işi var bu kışıda geçirin önümüzdeki yaza hazır olun dev projeyle mahallenize yatırım gelecek.
dzc 5 yıl önce
başkan olmuş ama büyüğe saygıyı öğrenememiş
vatandaş 5 yıl önce
Hikmet samimi değilsin. Düzce de gördüğün rezil gerçekler için kılını dahi kıpırdatmıyorsun. Halk senin umurunda değil. Paşa paşa vekillik sıranı bekliyorsun.
Bu bekleyişi yaparken de genel merkeze problemli il başkanı izlenimi vermemek adına Düzce de olan biten rezilliklere seyirci kalıyorsun. Yani halk için değil beklentin için siyaset yapıyorsun. Bu arada ne oluyor biliyor musun tüm Düzcelilerin ömründen ömürler gidiyor, insanca yaşamak adına bu kasabada hiç bir şey yapılmıyor ve böylece ömür hırsızlığı yapıyorsunuz. Uyumunuzu Allah bozmasın ?..... Çok çalışıyorsunuz çok...
stk 5 yıl önce
gülücükler sahte. sayın keskin herhalde vekillige oynuyor .bu vekillik işleri bukadar ucuz olmaması gerek.birtane il başkanlıgından gelmiş vekil var zaten. iki dönemdir kabus gibi çöktü düzcenin üstüne.
Benden demesi 5 yıl önce
Sayın keskin bu başkanla ilgili bir refleks göstermezsen seninde siyasi geleceğin tehlikede bence.Belediye kesilen fatura seni de bitirir.Artık icraat bekliyoruz.
vahvah 5 yıl önce
bu kadar kişi dertlenmiş ortada yönetim yok icraat yok. bu iktidar bu oyları nereden kimden aldı. nasıl yönetilmek isterseniz öyle yönetilirsiniz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın