banner851

banner614

"BU SEFER SOKAĞA NE ŞEKİLDE İNECEĞİMİZİ TÜM DÜNYA GÖRÜR”

banner619

“Montrö Sözleşmesi” ile ilgili içinde darbe çağrışımı bulunan bir bildiri yayımlayan 103 emekli Amirale, tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de tepkiler çığ gibi büyüyor. Bugün Düzce’deki Sivil Toplum Kuruluşları adına ortak açıklama yapan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, “Ancak bundan cesaret alıp hiç kimse bu yola kalkışmasın bu sefer 15 Temmuz gibi olmayacağız. Bu sefer toplum anlayışıyla sokağa ne şekilde ineceğimizi Dünya görecek hepinizin bilgilerine sunarım” diye konuştu.

banner846
Gündem 05.04.2021, 13:13 06.04.2021, 16:42
1894
banner844

Üç gün önce 126 eski büyükelçinin Kanal İstanbul ve Montrö Sözleşmesi’yle, önceki gün 103 emekli amiralin yine Montrö’yle ilgili darbe çağrışımlı bildiri yayımlamasının yankıları sürüyor. Bildiriye Düzce’den de tepkiler gelmeye devam ederken, Anıtpark Meydanında toplanan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Tuncay Şahin, Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Av. Halil Aydın ve DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı başta olmak üzere Esnaf Odaları Başkanları ve diğer Sivil Toplum Örgütü Başkanları ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Oda ve STK Başkanları adına ortak basın açıklamasını okuyan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, “Geçtiğimiz günlerde şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişkileri yıllar önce kesilmiş fakat hala kendini görev başında zanneden 104 eski askerin Montrö Anlaşması ve gündeme dair konular ile ilgili yapmış oldukları talihsiz ortak açıklama dolayısıyla bugün burada sivil toplum örgütleri olarak bir aradayız. Türk milletinin tarih boyunca defalarca azap çektiği darbe ve darbe seviciler, vesayet zincirleri, iç ve dış mihraplar yine bugün de kirli yüzlerini bir kez daha göstermişlerdir” dedi.  

“Her zaman halkın iradesinin yanında duracağız”

Sivil Toplum Örgütleri olarak her zaman halkın iradesinin yanında yer alacaklarının altını çizen Kayıkçı, “Yıllarca en üst kademelerde görev yapmış, günü geldiğinde emekli olmuş, şanlı Türk Ordusunun eski bir ferdi olarak kendilerine özel araç ve koruma tahsil edilmiş amirallerin üzerlerine vazife olmayan, hadleri olmayan konular hakkında hemde gece yarısı açıklama yapıyor olmaları kabul edilemez. Bu ülke siz ve hizmet ettiğimiz anlayışı 15 Temmuz’da tarihin tozlu sayfalarına son kez gömmüştür. Bizler Türk Sivil Toplum Kuruluşları olarak her zaman halkın iradesinin yanında duracağız. Halkın iradesine, seçilmişlere ayar vermeye, ülkemizin politikalarını kendilerince dizayn etmeye kalkan bu ve benzeri girişimlerin her zaman karşısında duracağız. Halkın iradesiyle, halkın isteğiyle ülkemizin başında bulunan devlet ve siyaset insanlarına, devletin kademelerine ve hatta şanlı Türk Ordusuna emekli olmuş 104 eski subay ayar veremez” şeklinde konuştu.

“Bu sefer ne şekilde ineceğimizi dünya görecek”

“104 eski amiral ve savundukları anlayışı şiddetle kınıyoruz” diyen Kayıkçı sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Kendilerine gerekli cevabı en kısa sürede en üst perdeden verilmesini talep ediyoruz. Bunlar paşa mı maşa mı olduklarını çok yakında bu adalete sirayet eden bu konu ortaya çıkaracaktır. Ancak bundan cesaret alıp hiç kimse bu yola kalkışmasın bu sefer 15 Temmuz gibi olmayacağız. Bu sefer toplum anlayışıyla sokağa ne şekilde ineceğimizi Dünya görecek hepinizin bilgilerine sunarım.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (9)
gladyo 4 ay önce
La ne darbesi ya azıcık ciddi olun.Adamlarda ne silah var nede emirlerinde ordu,adamlar sizin gibi sivil vatandaşlar,fotoğraftaki arkadaşlar eleştirdikleri metni okumamıştır bile.Okuduysa anlamamıştır.Bırakın şirin görünme çabalarını mutfak yangın yeri ekonomiye yapılan darbeleri konuşun,şktidara değil devlete çalışın.
Halk 4 ay önce
Bugün açıklanan enflasyon oranı ile ilgili de bir açıklama yapsaydınız.
vatandaş 4 ay önce
millet imamın kayığına binmiş bunlar neyin peşinde ?
Düzceli.. 4 ay önce
Yıl sonu TC tapusundaki adaya gelen, yanında sözde adalar valisi ile gezen Yunan Cumhu için ne dedi savunma bakanı.. Yunan antlaşmalara uymuyor, silah çıkardı üs kurdu.. Bizim adamız diyemedi niye ki..
Düzceli.. 4 ay önce
Tepki koymak istiyorsanız, TC tapusunda ve Yunan tarafından işgal edilen 19 adaya tepki koysanız.. Geçen yıl sonu Yunan Cumhuru " resmi değil, turist değil, bizim adamız " diye gelmişti ya..
Düzceli.. 4 ay önce
Darbe iması bir algı yaratma çabası.. Bir defa emekli ve yaşları asgari 70 olan kişiler, en az iki ünveriste düzeyinde eğitimli kişiler.. Ve konu onların bilgi ve uzmanlık alanları Montrö .. Mağdur edebiyatı yapmayın.. Güncel TC
gündem 4 ay önce
bildiri de hiç darbe nin adı bile geçmiyor..tamamı türk milletinin aleyhine yazılmış...amaç gündem değiştirmek
dayı 4 ay önce
esnaflar kan ağlıyor kayıkçı... sen binmişsin bir kayığa anlatıp duruyorsun, boş işleri bırak gündemi değiştirme. düzceli esnaf sıkıntıda. bi git hal hatır sor önce.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın