banner851

banner614

“BU TOPRAKLARDA MÜCADELE DEVAM EDECEK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tüm vatandaşlara saat 19.19’da balkon ve kapı önlerine çıkarak İstiklal Marşı'nı okumaya davet etti. Erdoğan, “Bugüne gelene kadar nice tehditlere göğüs geren milletimiz 19 Mayıs vesilesiyle demokrasiye sahip çıkma azmini tüm dünyaya bir kez daha haykıracaktır." dedi.

banner619
Gündem 19.05.2021, 16:16
934
“BU TOPRAKLARDA MÜCADELE DEVAM EDECEK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Temsilci Genç Buluşması ve TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı'na katıldı.

İSTİKLAL MARŞI ÇAĞRISI

“Sizlerin nezdinizde milletimizin her bir ferdinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum" diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, "Bu akşam saat tam 19.19'da Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarımızla birlikte balkonlarımıza, kapı önlerine çıkıp yürekten gelen bir sesle İstiklal Marşımızı okuyacağız. Bugüne gelene kadar nice tehditlere göğüs geren, nice karanlık senaryoları yırtıp atan milletimiz 19 Mayıs vesilesiyle demokrasiye sahip çıkma azmini tüm dünyaya bir kez daha haykıracaktır." dedi.

“BU TOPRAKLARDA MÜCADELE DEVAM EDECEK”

19 Mayıs’ta Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlattığı mücadelenin devam ettiğini belirten Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla yakılan İstiklal meşalesi Anadolu'yu sarmış ve cumhuriyetin kuruluşu ile nihai hedefine ulaşmıştır. Kutlu yürüyüşte verilen her mesaj ya istiklal ya ölüm kararlılığının ifadesidir. Bu topraklardaki mücadelemizin devam edeceği anlaşılıyor. Bir asır önce sınırları Balkanlar'dan Kafkaslara kadar uzanan Osmanlı'yı yıkmakla yetinmeyenlerin Anadolu'yu mezar etme heveslerini kursaklarında bırakmıştık.” diye konuştu.

“TÜRKİYE HAK ETTİĞİ YERİ ALACAK”

Türkiye’ye yönelik farklı senaryolarla saldırı girişimlerinin gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, “Ülkemize yönelik tehditler kimi zaman milletimizi değerlerinden koparma gayretleri kimi zaman terör örgütleri eliyle varlığımıza saldırı olarak ortaya çıkmıştır. Türkiye'nin başlattığı her demokrasi hamlesinin önünü kesenler bilerek ya da bilmeyerek sinsi oyuna hizmet etmişlerdir. Son 19 yılda sağladığımız güven iklimi sayesinde ülkemiz her alanda kendi gerçek potansiyelini hayata geçirme imkânına kavuşmuştur. Türkiye halen içinde geçmekte olduğu süreci başarıyla tamamlandığında 21. yüzyılda küresel sistemde hak ettiği yer, alacaktır.” ifadelerini kullandı.

“19 MAYIS’I COŞKU İLE GEÇİREMEMNİN ÜZÜNTÜSÜNDEYİZ”

“Bu tarihi mücadeleyi zafere ulaştırmamız da elbette kolay olmayacaktır. “ diyen Erdoğan, “Bugün de sınırlarımızı terör koridoru ile kuşatma, ekonomimizi sinsi tuzaklarla çökertme hesabı yapanları bulunuyor. 19 Mayıs'ı işte bu güçlü duruşun sembollerinden biri olarak görüyoruz. Salgın şartları nedeniyle 19 Mayıs'ı da arzu ettiğimiz coşku ile geçirememenin üzüntüsü içindeyiz. Türk milletinin her kökenden, inançtan, mezhepten, ve meşrepten insanıyla gerçekleştirdiği zaferin manasını eski coğrafyamızda yaşanan hadiseler çok daha iyi gösteriyor.” dedi.

banner844
Yorumlar (2)
Aziz milletmiş 4 ay önce
'Luizao'nun yorumuna bakar mısınız? CHP bu rejimin payandasıdır.Erdoğan Atatürk'ü anınca her şey güllük gülistanlık bu cehennemde.
luizao 4 ay önce
Chp li ve ataturkcu olarak tebrik ederim bazen sasiriyorum gercekten ataturkcu ve cumhuriyetci bir cumhurbaskanimiz var sanirim...