banner851

banner614

BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENECEK

banner619

29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek 2. Düzce Kabak ve Kestane Festivali için geri sayım başladı. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü başkanlığında yapılan Kent Konseyi Toplantısı'nda, festivalin tüm Türkiye'de bir örnek teşkil ettiğinin altı çizildi.

banner846
Gündem 26.11.2019, 13:52 27.11.2019, 12:14
1578
banner844
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü başkanlığında encümen salonunda düzenlenen Kent Konseyi yönetim kurulu toplantısına Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber, Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür ve üyeler katıldı.Toplantıda, 29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 2. Düzce Kabak ve Kestane Festivali için yapılan hazırlıklar ve festival içerikleri değerlendirildi.
Festivalin tüm Türkiye'de bir örnek teşkil ettiğini belirten Başkan Özlü "Kent Konseyi üyelerimiz ilimizin doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtmak ve bunları geniş kitlelere ulaştırmak için birbirinden güzel projeler üretiyor.


Düzce Kabağı'nın coğrafi işaret kazanması için uğraşan değerli çalışma arkadaşlarımızı bu gayretleri için tebrik ediyorum. Bu konuda Düzce'nin tescillenmiş birçok lezzeti var, keza kestane için de bölgenin en büyük pazarı burada kuruluyor. Bu işlerin üzerine gitmeliyiz, ilgilenmeliyiz. Düzce'miz kültürünü kendi çabaları ve insanının duyarlı, sadık yaşamı ile korumayı bunca yıl başardı. Bundan sonra da bu kültürün çeşitli coğrafyalarda kendisini göstermesini sağlamalıyız.


Bal Kabağı deyince neden akıllara Düzce gelmesin? Kestanenin en iyisi en doğalı Düzce'de yetişir neden denmesin? Bunları yapabiliriz. Festival hazırlıkları titizlikler devam ediyor, buraya sadece hemşehrilerimizi değil, çevre illerden herkesi bekliyoruz. Gelsinler el emeği, birbirinden lezzetli ürünlerimizi tatsınlar." dedi.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (15)
........ 2 yıl önce
sayın başkan kış geldi ...kaldırımların çoğundaki kilit taşları gevşek olduğu için basınca su sıçratıyor...buna bir çözüm bulalım ....
ALLAH YANINIZA BIRAKMAZ 2 yıl önce
NE GÜZEL GÜLÜYOSUNUZ AMA YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEDİĞİNİZ İŞÇİLERİN HAKKINI SİZDEN SORAR ALLAH..
personel 2 yıl önce
Belediyede huzur neşe kalmamış çalışanlarda bırakan bırakana kime sorsan lanet okuyor sizler düşmüşsünüz nelerin peşine.Hiç harçlıksız bayrama girdinizmi başkanım parasızlığın ne olduğunu bildinizmi bizleri maddi yönden çok zora koydunuz.
düzceli 2 yıl önce
bırakın bu kabak çekirdek işini işçilerin parasını ödeyin.işiniz düzgün nasılda gülücükler atıyorsunuz.
Turist 2 yıl önce
Baskan ve yanindakiler isiniz kabaktan kestaneden..sabah yesiltepeden metektokiden bi otobuse binin pazaryerine kadar bi gidin de gorelim sizi..
Halk 2 yıl önce
Isiniz gücunuz yemek yiyecek.Cedidiyede kopekler gelenensaldiriyor gecene saldiriyor.sabah otobuslere binin o halinizle .
adamın teki 2 yıl önce
Melenguccegi tatlısını bilmeyeni oraya satıcı diye almayın sayın görmeyen eski bakanım.
Halk 2 yıl önce
Başka şehirler bilim,kültür,sanat festivalleri düzenler Düzce Kabak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı az bulutlu