banner851

banner614

BURASI YIĞILCA!

Yaşanan onca kazalara rağmen ders çıkarmayan Yığılca halkı pat pat diye tabir edilen tarım araçlarını kullanmaya devam ediyor. Bir değil iki değil, onlarca pat pat Yığılca sokaklarında cirit atıyor. Üstelik trafiğe çıkmaları yasak olduğu halde.

banner619
Gündem 11.09.2012, 17:38
247
BURASI YIĞILCA!

Hemen hemen her köyde bulunan ve tarım aracı olarak kullanılan pat patlar tehlike saçmaya devam ediyor. Yaşanan kazalara rağmen tarım araçlarını ulaşım aracı olarak kullanan vatandaşlar, üzerinde bulundukları tehlikenin farkında değiller.

Özellikle Yığılca’nın köylerinde evlerin vazgeçilmezi olan pat patlar, bir çok ailenin canını yaktı. Zaman zaman ölümlü, zaman zaman yaralanmalı kazalara karışan bu tarım araçları köylülerin halen vazgeçilmezi.

Yığılca merkeze pazar ihtiyaçlarını karşılamak için gelen vatandaşların oluşturduğu pat pat parkı ise ilginç görüntülere sahne oluyor. Onlarca tarım aracını ilçe merkezinde arka arkaya görmek bizler için pek alışılmış bir görüntü değil ancak onlar için yaşamın bir parçası.
Tarım araçlarının sayısının normalin üzerinde değil mi? Sorumuza gayet normal cevabını veren vatandaşlar, bu araçların her evin ihtiyacı olduğunu ve hem tarlada hem de ulaşımda kullanmak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Yaşanan kazalara rağmen onlar tarım araçların büyük küçük demeden binip yollarına devam ediyor.

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)