banner851

banner614

BÜTÜNŞEHİR GELİYOR!

banner619

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Bütünşehir Yasası'nın yaygınlaştırılacağını belirterek, birçok şehrin daha bu uygulamaya katılacağını söyledi.

banner846
Gündem 27.09.2017, 18:57 28.09.2017, 14:59
2645
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017’nin başında mevcut mevzuattan kaynaklı, il belediyeleri ile merkez ilçe belediyeleri arasında hizmet sunumunda yaşanan sıkıntıların giderilmesi amacıyla talimat verdiği Bütünşehir Yasası genişletiliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, 30 ilde uygulanan mevcut Bütünşehir Yasasının kapsamının genişletilmesiyle birçok şehrin büyükşehir olacağını söyledi. Kriterler üzerine çalışıldığını dile getiren Özhaseki, hazırlanacak yasanın meclise sunulup tartışılacağını belirtti. Kent sınırını büyükşehir belediyesi sınırı haline getiren “bütünşehir” uygulamasına Düzce’nin dahil olup olmayacağını ilerleyen günler gösterecek.

Bütünşehir yasası 30 ilde uygulanıyor
Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir Belediye sınırları il sınırına kadar genişliyor. Daha önce il özel idareleri tarafından yerine getirilen 70’i aşkın hizmetin büyük bir kısmı belediyelere devrediliyor. Belde belediyeleri ve köy muhtarlıkları kaldırılıyor.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (9)
Düzceli 4 yıl önce
Boş laflar Düzceden bir cacık olmaz.Kafadakilerin değişmesi lazım.Düzce için çalışanlar gerekli ALLAH rızası için çalışanlar gerekli.Yığılcanın eski ak parti belediye bşk.Ali SEZGİN,düzcede İsmail BAYRAM gibileri gerekli.Saygılar.
Esnaf 4 yıl önce
seçim yaklaştı... salvolar arttı. biz bittik... sizde bedelini sandıkta ödeyeceksiniz.
KURNAZLAR SİZİ 4 yıl önce
BÜYÜK ŞEHİR BAHANESİYLE KÖYLERDEN OY ALABİLMEK AMAÇ ÇÜNKÜ ŞU ANDA BİRÇOK BELEDİYEYİ KAYBETMEKTEN KORKUYORLAR HİZMET FALAN BAHANE.................
Boluya bağlanalım 4 yıl önce
İnşAllah boluya bağlanırız da Aladdin başkan buralara da el atar..
Köylü 4 yıl önce
İnşAllah düzce girerde bu muhtarlardan ve belde belediyeler kurtulur insanlar. Valla ilkokulu zor bitirenler sülale bazlı olarak muhtar seçiliyor kendilerini bir sanıyor. Memlekete yazık.
Düzceli 4 yıl önce
ilçe olarak düşünün düzceyi büyükşehir olması ne haddine.Keleş bu çalışmayla Boluya bağlanacak her halde.
nsm 4 yıl önce
bütün isleri kurnazlik. tek hedef iktidarda kalmak. bütün enerji koltuklarinin garantisine harcaniyor. milletin derdi bunlari hic germedi ve germeyecek. bu sistemde dag basindakiler bile olmayan cöp-kanalizasyon parasini ödeyecekler.
nsm 4 yıl önce
düzceli: sen okudugumu anlamasissin arkadas. ben "verilmeyecek kanalizasyon ve cöp" diyorum. verilen hizmete tabii ki para vereceksin.
düzceli 4 yıl önce
ben bu sene köyde içecek su bulamadım hacı, çöpü bildiğin dereye attık... belediye bana su verecek, çöpümü alacaksa şimdi bile gelsin köye yıllık 500 lira vereyim çöple suya...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın