banner851

banner955

Büyük'ten Keleş'le ilgili şok açıklamalar

Uzun süredir Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile TSO Başkanı Metin Büyük arasında yaşanan sorunlarda dün akşam yapılan “Son Nokta” da konuşuldu.

Gündem 05.11.2008, 09:56
220
Büyük'ten Keleş'le ilgili şok açıklamalar
banner1032

Yaşanan Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile TSO Başkanı Metin Büyük arasındaki gerginlik farklı bir boyut kazandı. TSO binasında yapılan “Son Nokta “ programında bu konuyu da değerlendiren Büyük, şok açıklamalarda bulundu. OSB'de yaşanan usulsüzlüklere değinen Büyük, yapılan ihalelere sadece Keleş'in ortağı olduğu YEYPAŞ, İNTAŞ ile MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz'ın ortağı olduğu Kocabey firmalarının katıldığını ve bu ihalelerde kendisinin imzası olmadığını belirterek. “Bu konuda Kenan Ilgaz, kendi firmasının katılmadığını söylüyor. Keleş'te katıldı diyor. Yaşanan sorunda ikisinden biri yalan söylüyor. Ya Ilgaz yalan söylüyor, ya da Keleş yanlış yapıyor.” dedi.

“Neden? Çünkü OSB toplantılarında her zaman para vardır.”

Yapılan OSB toplantılarıyla ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunan Büyük, “Sayın Mehmet Keleş, Başkanı olduğu Belediye Meclisi'ne görev yaptığı süre içerisinde toplantı saatlerinin akşam olmasına rağmen çok az katılmıştır. Ama OSB toplantılarını mesai saati içinde olmasına rağmen kaçırmamaktadır. Neden? Çünkü OSB toplantılarında her zaman para vardır. Her zaman çıkarlar gözetilir. Keleş'te bu yüzden toplantılara katılmaktadır. Toplantılarda tabi ki menfaatler konuşulur. Keleş, kendi menfaatini, bende sanayicileri düşünüyorum:” ifadelerine yer verdi.

Büyük'ün yaptığı bu açıklamayla birlikte yaşanan Keleş – Büyük gerginliği yeni bir boyut kazanmış oldu.

banner844
Yorumlar (0)
22
açık