banner851

banner614

ÇABUK: IRKÇI SÖYLEMLE BİZE HAKARET ETTİ

Düzce Roman Kadınlar Derneği, futbol yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu’nun bir televizyon programında Roman vatandaşların tepkisini çeken ırkçı sözleriyle ilgili Düzce Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu. Adliye çıkışı Öncü Haber mikrofonuna konuşan dernek başkanı Sibel Gün Çabuk, “Erman Toroğlu isimli yorumcu milletimizi ve ırkımızı aşağılayıcı, rencide edici, küçük düşürücü, itibarsızlaştırıcı ve ırkçı açıklamalarıyla tüm bu ırkı taşıyan vatandaşlarımıza ‘Çingene’ ifadesini kullanarak hakaret etmiştir. Bu hakaretlerden kamu davası açılarak cezalandırılmasını talep etmekteyiz. Bizler bu ülkenin asli unsurlarıyız” dedi.

banner619
Gündem 12.01.2021, 13:08
2234
ÇABUK: IRKÇI SÖYLEMLE BİZE HAKARET ETTİ

Televizyon yorumcusu ve eski futbol hakemi Erman Toroğlu'nun, bir televizyon kanalında Gaziantep Futbol Kulübü'nün Romanya uyruklu teknik direktörü Marius Sumudica'yı eleştirirken kullandığı, ‘Böyle çingenelik olur mu? Bu çingenelik’ şeklindeki ırkçı sözleri, Roman kökenli vatandaşların tepkisini çekti.

Düzce Roman Kadınlar Derneği, Düzce Adliyesi’ne giderek ırkçı sözleri nedeniyle Toroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

“TOROĞLU ÇİRKİN SÖYLEMLE ROMANLAR’A HAKARET ETTİ”

Adliye çıkışı Öncü Haber’e konuşan Düzce Roman Kadınlar Derneği Başkanı Sibel Gün Çabuk, “Erman Toroğlu’nun bir spor kanalında bizlerle ilgili yapmış olduğu çirkin söylemi ‘Çingeneler, Çingeneler, Çingeneler’ diyerek biz Roman vatandaşlara hakaret etmesi nedeniyle hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

“ROMANLAR’I DERİNDEN ÜZDÜ”

Çabuk, “Erman Toroğlu isimli yorumcu milletimizi ve ırkımızı aşağılayıcı, rencide edici, küçük düşürücü, itibarsızlaştırıcı ve ırkçı açıklamalarıyla tüm bu ırkı taşıyan vatandaşlarımıza ‘Çingene’ ifadesini kullanarak hakaret etmiştir. Bu olay mensubu olduğumuz Roman camiasını derinden üzmüş, vatandaşlarımızın psikolojisini bozmuştur. Gençlerimizi bu olay ilgili olarak zor sakinleştirdik” ifadelerini kulandı.

“BİZLER BU ÜLKENİN ASLİ UNSURLARIYIZ”

Pandemi nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde mil etçe kenetlenildiğine vurgu yapan Çabuk, “Bu zor zamanda bizleri aşağılayarak toplumdan ayrıştıran bu konuşmalar, bu yorumlar bizleri derinde üzmüştür. Yaşanan bu olay dolayısıyla bu hakaretleri yapan Erman Toroğlu isimli şahıstan şikayetçiyiz. Bu hakaretlerden kamu davası açılarak cezalandırılmasını talep etmekteyiz. Bizler bu ülkenin asli unsurlarıyız” diyerek “Roman’dan terörist çıkmaz. Roman’dan bölücü çıkmaz. Roman’dan vatan haini çıkmaz. Bizler ülkesini, devletini, milletini ve bayrağını seven insanlarız” cümlelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
HD 9 ay önce
doğru ifade çingene dir. roman sonradan uydurmadır.
vatandaş 9 ay önce
Alınmışsınız. Siz şimdi roman mısınız çingene mi? Romansanız niye alınıyorsunuz?
düzceli 9 ay önce
inşAllah mahkemeler doğruyu görüp gereklicezayı verir
Mert Özcan 9 ay önce
Çingene demek ne zaman ırkçılık olmuş Allah aşkına