banner615

banner614

banner701

ÇAĞSU ACİLİ'NDE SKANDAL!

banner619

Çağsu Hastaneleri sahibi Cavit Demir'in eşi Başkan Yardımcısı Fatma Demir'in "Düzceliler hiç sevmem" çıkışı henüz hafızalarda tazeyken, Çağsu Hastanesi ile ilgili gelen son şikayet 'Bu kadar da olmaz!' dedirtti. Bu kez acil olarak hastaneye getirilen bir çocuğun ödeme alınmadan muayene edilmediği iddia edildi.

Gündem 25.11.2019, 17:06 30.11.2019, 20:52
21696
banner785

Düzce Özel Çağsu Hastanesi ile ilgili şikayet zincirine yeni bir halka daha eklendi.


"Sağlık hizmeti bu kadar da ticarete dökülmez!"
Haber merkezimize ulaşan Hayrettin T. isimli vatandaş, dün akşam zehirlenme şüphesiyle Düzce Özel Çağsu Hastanesi'ne götürdüğü çocuğu ile para alınmadan ilgilenilmediğini söyledi. Tepkili vatandaş yaşadıklarını şöyle aktardı: "Dün akşam çocuğum rahatsızlandı. Kusma ve ateşlenme yaşıyordu, durumu kötüleşince Çağsu Hastanesi'ne götürdük. Hemen doktor muayenesine sokmak istedik. Ancak odadaki sağlıkçılar 'Önce kaydınızı açtırıp ödeme yapın sonra muayeneye getirin' dediler. Tamam yaptırırız siz önce çocuklar ilgilenin desek de kimse oralı olmadı. Bunun üzerine tartışma çıktı. Acilden getirilen bir hasta önce muayene edilmeli. Adı üzerinde 'Acil!' Çocuk kucağımızda ve hasta. Kimse bir yere kaçmıyor. Sen önce muayeneye al çocuğu, bir içimiz rahatlasın zaten kimsenin parayı düşündüğü yok. Ancak sağlık hizmeti bu kadar da ticarete dökülmez! Yazıklar olsun, sorumluları gerekli mercilere şikayet edeceğim. Bu hastane sağlık hizmeti vermek için değil resmen para kazanmak zihniyetiyle çalışıyor."

Buna benzer çok vaka var!
Öte yandan geçtiğimiz aylarda sağlık raporu için göz polikliğine başvuran Ahmet Sümer'e 'Gözü uzağı iyi göremez, gözlükle araba kullanabilir' tespiti yapılmış ancak gözlük numarası yazılmamıştı. 'Tedavi için yeniden muayene olmalısın' cevabını alan Sümer de tamamen ticari bir yaklaşımla karşı karşıya kalmasına isyan etmişti.

Skandal ifadeler: 'Düzceliler hiç sevmem'
Çağsu ile ilgili şikayetler bunlarla da sınırlı kalmadı. Özel Çağsu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Demir'in Düzce'deki hastaneye iş başvurusu yapan bir kadınla görüşmesi sırasında 'Düzceliler hiç sevmem' söyleminde bulunduğu iddiası uzun süre konuşulmuş ve çok tepki çekmişti!
HABER:S.ÜNSAL
Yorumlar (113)
Düzceli Ahmet 10 ay önce
Göz doktoru Aşkın Onur beyden biz çok memnun kaldık.Annemin gözündeki problem,
birçok doktora gitmemize rağmen düzelmemişti.Doktor beyin tedavisi ile annem artık rahat etti.Hastaya karşı tavrı ve ilgisi de bizi memnun etti.Genel olarak hastaneye gelirsek; birkaç branş dışında sağlık ocağının biraz büyük hali diyebiliriz...
Düzce doğanlı 12 ay önce
Ne zaman gitsem hiç bir şekilde yaptıkları işten memnun kalmadım .Göz doktoru Aşkın Onur ,benim derdim çocuğumun sürekli aynı rahatsızlığı yaşaması nedeni ne olabilir diye sordum.Resmen azarlayarak soru sormama tepki verdi .Antibiyotiği ver gönder .Hastaların ve yakınlarının rahatlaması adına açıklama yapmaya bile tenezzül etmedi.Çok saygısız ve hastayı saymayan bir üslubu var.
düzce sevdalısı 10 ay önce
memnun kalmadığın icin mi hep gidiyorsun.Göz doktoruna tavsiye edilmesi üzerine gittim ve çokta memnun kaldım..
Melike 13 ay önce
Serdar çimen çoçuk doktor larından ve acilde bazen denk geldiğim doktor bunlar benim için önemli idi onlarda yok artık sağlığınız bizim için önemli demek artık broşürlerde kalmiş insanların saglıkları önemli parasız değirmen dönmez ama insanlar saglikli olmazsa da değirmen in parası olmaz
Büşra 1 yıl önce
Çocuk kimin kaydı olmayan hastaya bişey olursa ne olacak belki belirli başka hastalıkları var kayıtlardan o çıkacak kayıt olmadan işlem yapılmaz çocuğun kalbi durdu sanki de ellerini bağladılar kayıt diye bekledi insanlar. Cahillik.
Murat 1 yıl önce
Gitmemek lazım. En güzel tepki bu şekilde olur.
Zeynep 1 yıl önce
Birşey olmaz müstahak bizlere devlet pasız bakıyor memunmu oluyorlar 3 kuruş muayene ücreti çıkıyor çıkıp devleti suçluyorlar ha bazen sağlık görevlilerinfe de suç var görevi iyiye kullanmıyorlar biz okuduk memur olduk istediğimiz de işyapa
Erdal 1 yıl önce
Sivri kaya hastanesiyken boyle degildi bide masem düzcelileri sevmiyorsunuz fatma hanim ne isiniz var düzcede benim cocugumda hastalandi ben hic sira almadam acile girdim cocuguma doktorlar bakarken ben giric yaptirdim bumu yani insanlik
Gazi 1 yıl önce
Gazilerden sadece dışarıya giden tahliller, özel işlemler için ücret alınıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık