banner851

banner955

ÇAKIR DA KATILDI

İsrail’in dün akşam aldığı kara operasyonu kararı büyük yankı uyandırdı. Mecliste grubu bulunan partilerin milletvekilleri İsrail'in Filistin'e yönelik başlattığı kara harekatını protesto etmek için gece yarısı İsrail Büyükelçiliği önünde vatandaşlarla beraber toplandı ve İsrail'i protesto etti. Kalabalık içinde Düzce Milletvekili Osman Çakır’da yer aldı.

Gündem 18.07.2014, 11:21
152
ÇAKIR DA KATILDI

TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin Grup Başkanvekilleri Genel Kurul çalışmaları sırasında İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara harekatına tepki gösterdi ve kınadı.


CHP, MHP ve HDP Grup Başkanvekilleri de İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına kınayan açıklamalarının ardından Meclis Başkanvekili Sadık Yakut oturuma ara vererek grup başkanvekillerini odasına çağırdı. Daha sonra bir açıklama yapan Sadık Yakut, alınan karar gereği bugün ortak bir bildiri yayınlanacağını, yapılan görüşmelerde TBMM’nin bugün saat 14.00’e kadar çalışmaması konusunda mutabakata varıldığını belirtti. Bunun üzerine Genel Kurul'da bulunan milletvekilleri İsrail Büyükelçiliği'nin önüne protesto yapmak üzere yola çıktı.


Çankaya protokol yolu üzerindeki İsrail Büyükelçiliği konutu önüne gelen milletvekilleri arasında Düzce vekili Osman Çakır da fotoğraf karelerine yansıdı.


Protesto eyleminde çeşitli sloganlar atan kalabalık, İsrail’e lanet okudu.

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız