banner851

banner614

ÇALIŞANLAR DİKEN ÜSTÜNDE!

banner619

Mehmet Keleş'in istifası ile değişim yaşanan Düzce Belediyesi'nde Yeni Başkan Dursun Ay'ın şişik kadrolara el atacağı konuşuluyor. 1200'ü taşeron olmak üzere 1500'ü aşkın çalışanın olduğu belediyede personel sayısında kısıtlamaya gidileceğine kesin gözüyle bakılırken, bunlar arasında belediyeye uğramadan maaş alan 'Bankamatik çalışanlar' da var...

banner846
Gündem 11.10.2017, 12:15 12.10.2017, 13:26
8490
banner844
Düzce Belediyesi'nin yeni Başkanı Dursun Ay'ın ihtiyaç fazlası olması nedeniyle 'şişik' olarak nitelendirilen kadrolarla ilgili her an "kısıtlama" adımı atabileceği gündeme geldi.

İşçi arttı, gider yükü katlandı
Her ay milyonlarca lira maaş ödemesi yapılan belediyede son 3 yılda tavan yapan işçi artışları Ankara'nın dikkatinden kaçmadı. Özellikle 2014 yılında 700 civarında olan taşeron işçi sayısının bugün 1200'lere kadar yükselmesi belediyenin sigorta ve maaş ödemelerindeki gider yükünü katladı.

Yeni Başkan'dan personel incelemesi
Yıllar içerisinde giderek şişen kadro konusunda gelen şikayet ve tepkileri, yerel yönetimlerden sorumlu yöneticiler aracılığıyla daha yakından öğrenen AK Parti Genel Merkezi'nin Başkan Dursun Ay'a gerekli uyarıları yaptığı ileri sürülürken, Ay'ın da bu doğrultuda belediyedeki ilk gününde personel listelerini isteyerek detaylı incelemelerde bulunduğu bilgisi edinildi. Ay'ın bu hamlesi, belediyedeki personel fazlalığına el atacağı şeklinde yorumlandı.

"Bankamatik çalışan" ne olacak?
Ayrıca Düzce Belediyesi'ne uğramadığı halde maaş alan ve "bankamatik çalışan" olarak nitelendirilen onlarca kişi CHP ve MHP'li yöneticiler tarafından sık sık eleştiriledursun, henüz bu "çalışmayan" "çalışanlar"la ilgili resmi bir adım atılmadığı biliniyor. Yeni Başkan Ay'ın çoğunluğu belediye şirketlerinin yönetiminde gözüken bu isimlere yönelik de adım atması bekleniyor.

Çalışanlar tedirgin: "Maaşlar aksar mı?"
Belediyedeki baş gösteren bir diğer tedirginlik ise "Maaşlar aksar mı?" Eski Başkan Keleş döneminde maaşlarda bir sıkıntı yaşamayan personelin eylül ayı maaşlarının henüz hesaplara yatmadığı öğrenilirken, değişim nedeniyle ödemelerde gecikme olmasından endişe ediliyor.

O eleştiri Ay için de yapılacak mı?
Başkanlık koltuğuna oturan her başkana yönelik gündeme gelen "Yakınlarını ve akrabalarını belediyeye doldurdu" eleştirilerinin Başkan Ay için de dillendirilip dillendirilmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Haber:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (76)
düzce esnafı 4 yıl önce
başkanım. öncelikle adam kayırmacılığa göz yuman başkan yardımcılarını değiştir. sende rahat et düzcelilerde rahat etsin.
Helal 4 yıl önce
Bir tane cumayerli bırakmayın ve yüksek üniversite mezunu kpps ile tüm personeli alın bakın herşey nasıl düzeliyor. Torpilsiz kpss puanıyla genç dinamik personelleri alın başkanım siz de toplumda rahat etsin.
OOOOO 4 yıl önce
işe gitmeden maas alan varsa bizıde alsınlar belediyeye.. bune ıştır yahu hıc mı ALLAHTAN KORKMUYORSUNUZ yetım fakır fukara hakkı yıyıyorsunuz.. gercekten orda calısmayı hak edıp bosta geznlerın ahları tutmayacakmı ... kımse bakı degıl
Hasan D. 4 yıl önce
Sanki başka partiliydi önceki başkan sende yanındaydın o zaman niye müdale etmedin. Veya seni dinlemediler istifa etseydin. Bu belediyeyi 2019 da M.H.P alır bu gidişle alsında pislikleri ortaya çıkarsın.
vatandaş. 4 yıl önce
çok yazık onca işsiz varken orada yan gelip yatıp maaş alanlar haksa devam etsinler.
Boşversene3 4 yıl önce
Şimdi ortayı liseyi ve üniversiteyi(açıköğretimi) hasbelkader bitir. KPSS' girip ancak 0-70 alıp memur olama;sonra partilerden bir ağa bulup gir taşeron olarak devlete. sonra memur işçi benden fazla alıyor aynı işi yapıyoruz. diye bağır.
ÇALIŞAMAYAN 4 yıl önce
Çalışan beyfendi Yeni ulaştırma müdürünü kafalayıp millete iftira atamayınca Şimdi de sosyal medyadan mı İftiraya başladınız tabiki sizin gibi çalışmayanlar gidecek biz bugün istesek sizin iftiralarınız yüzünden işsiz Şimdi sırasizde
Boşversene1 4 yıl önce
O belediyede ne müdürler, memurlar ve işçiler yandaş taşeron ve sözleşmelilere yer açmak için sağa sola atıldı.Adam sınava girmiş kazanmış. Yetiştirilmiş ve devletin personeli olmuş, ama her emrimizi yerine getirmiyor diye kenara atılıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın