banner851

banner955

Camikebir'de m2 750-TL

Camıkebir mahallesine yapılacak olan yeni binalar için mahalleliye teklif edilen metrekaresi 750 TL vatandaşlar tarafından olumlu karşılanmadı.

Gündem 27.10.2009, 13:17
210
Camikebir'de m2 750-TL

Camıkebir mahallesinde bulunan vatandaşlar tepkilerinde haklı olduklarını savunurken vatandaşlar : “ Burası 300-400 yıldır bulunuyor. Bizim atalarımız gelmiş buraya yerleşmiş. Düzce güzelleşecekse bizim hiçbir şekilde bir karşılığımız olmaz. Fakat Çay Mahallesinde bulunan boş arazilere Düzce Belediyesi Bin TL ve Bin 100 TL fiyat koymuş. Bizim mahallemiz onların mahallesinden ayrımı da bize az onlara çok ücret veriliyor. Aynı ilde mahalle isimleri değişik olmasına rağmen onlarda boş araziye o kadar ücret veriliyor. Burada 100’ün üzerinde ev sahibi var. Bu insanlarda değişikliğin olmasını isterler. Fakat evlerimize biçilen fiyatlar çok az. 2 katlı bir eve 30 bin TL ücret koydular. Biz metrekaresi bin TL olursa burada herkes evlerini vermeye hazır. Fakat Belediye buraya yapacağı konutları 20,000 TL peşin geriye kalan parayı ise taksitlendirerek bize verebilirse bir çoğumuzda buradan ev alabiliriz. Bizi mahrum bırakmayacakları bir ücret istiyoruz” dediler.

Camıkebir mahalle Muhtarı İhsan Gün: “Belediye’den bize liste geldi, benim yapacak bir şeyim yok. Yaklaşık 500 kişilik bir liste var. Günde 20-25 kişi çağırılıyor ve Belediye’de teklif yapılıyor. Ev sahipleri de bununla ilgili bir görüşmeler yapıyor. Bu görüşmeler sonucunda evlerini belediyeye satıyorlar. Bazı vatandaşlar ise evlerinin ucuza gittiğini savunarak evlerini belediyeye satmıyorlar” dedi.


Yorumlar (0)
17
kapalı