banner851

banner614

CAN AİLESİ KENDİNE UZANACAK YARDIM ELİNİ BEKLİYOR

Düzce’ye 2 ay önce gelen ve Beyciler Mahallesi’nde yaşayan Cemil Can ve ailesi, yaşadığı maddi zorluğu Öncü Haber’e anlattı. Aylardır iş bulamadığını belirten Cemil Can, kendine uzanacak yardım elini bekliyor.

banner619
Gündem 24.02.2020, 17:28 24.02.2020, 18:17
8253

Düzce Merkeze bağlı Beyciler Mahallesi’nde bir evde kiracı olarak yaşayan Can ailesi yaşadığı maddi zorluğu Öncü Haber ekibine anlattı. Aslen Gümüşovalı olduğunu ve Hendek’ten Düzce’ye 2 ay önce geldiğini belirten Cemil Can, aylardır bulamadığını belirtti. İnşaat işçisi olduğunu söyleyen Cemil Can, iş için başvurduğu firmalardan “Suriyelileri 50 TL verirken sana niye 100 TL verelim” cevabını aldığını söyledi.

Kendisi ve ailesi için yetkililerden uzanacak yardım elini bekleyen Can, “Allah’tan başka kimsemiz yok. Sadece iş istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

“İş imkanı istiyorum başka bir şey istemiyorum”

İş imkanından başka bir şey istemediğini belirten Cemil Can şunları belirtti: “Düzce’de iş için çalınmadık kapı bırakmadığını belirten Cemil Can şöyle konuştu: “Evin halini gördünüz.  Durumum bu şekilde başka bir şey diyecek halim yok. Nereye gittiysem yok. Belediye gittim yok, İŞKUR’a gittim yok. Bütün işyerlerine gittim  hiç kimseden fayda görmedim. Yani bilmiyorum babam öleli aşığı yukarı 15 gün oldu. Eşimin akrabası yok. Anne  ve baba yok bende zaten. Evlatlıktan silindikten sonra annem reddetti istemedi beni annemde sildi.  Beni köyde istemedi annem. Ben aslen Gümüşovalıyım.  Hendek Esentepe köyünde doğma büyümeyim.  Annem evlatlıktan beni sildikten sonra durumu mu görüyorsun. Evliyim bir kızım var eşim ben 3’üz işte bu halde devam ediyoruz. Evimiz kira. Ev sahibi kapıya gelirse ne olacak bilmiyorum. Yetkililerden tek isteğim yardım. Yani iş imkanı istiyorum başka bir şey istemiyorum. 48 yaşındayım inşaatçıyım.”

“Ben Suriyelileri 50 TL verirken sana niye 100 TL verelim diyorlar”

“Suriyelilere 50 TL verirken sana niye 100 TL verelim” diyerek işe alınmadığını belirten Cemil Can şöyle konuştu: “Bir iş yerine gittim çalışıyordum izin alman gerekti cenazem dolayısıyla cenazemden dolayı izin aldıktan sonra iş yerinden çıkartıldım. O işyerinin adını vermek istemiyorum oda Düzce’de büyük firmalardan biri çalışmak için gittiğim yerlere “Ben Suriyelileri 50 TL verirken sana niye 100 TL verelim” diyor. Herkes bunu yapıyor.”

“Allah’tan başka kimsemiz yok”

Allah’tan başka kimselerinin olmadığını belirten Gülsüm Can şunları söyledi: “Kiramız geldi kirayı veremiyoruz. 10 yaşında kızım var okutuyorum harçlık veremiyorum. Tek istediğim şey iş. Eşime iş bana iş. Temizlik yapıyorum belediyelerde çalıştım maddi manevi bir şey istemiyorum. Sadece yetkililerden iş versinler çocuğumu okutayım. Kiramı ödeyim kiramı veremesem ev sahibi çıkaracak.” Nereye gideceğim kimsemiz yok. Allah’tan başka kimsemiz yok sadece iş istiyoruz başka bir şey istemiyoruz.

Yorumlar (16)
Zenginler nerdesinisiz 2 yıl önce
Malınızdan zekat verme zamanı gelmedimi allah sormayacak mi malını neyle harcadınız diye bi yünlük yemek paranızı verseniz bu insanların yüzü güler b..... cafelerde bibyemek 200 lira 3 kisilik yemekle garibanlar ev kirasini oduyor.hesabini sorrlr
nsm 2 yıl önce
ve tuzu kuru olan ak arkadaslar, 8 bucuk milyon issizi gör(e)meyip hala "is var, begenmiyorlar" diyebiliyor. Bu hemseriniz de mi sizi derin uykunuzdan uyandirmiyor?
bop 2 yıl önce
suriyeyi Boşaltarak bu insanları burada tutarak İsraile yardım ediyorsunuzki Suriyede rahatca İsrail devletini kursun.Kendi insanın aç.Evde lazımken camiye haram..
Vatandaş 2 yıl önce
Devlet Yardımcı Olmalı Böyle İnsanlara Ya da Öncü Haber Olarak Siz Yardımcı Olmalısınız Bugün Onlara Yarın Size .
Apo 2 yıl önce
Memleket battı diyoruz, siz bunu yayınlanmaz silersiniz.
Oktay 81 2 yıl önce
Sayın öncü yetkilileri bu kişini telefonunu ve açık adresini yazarmısınız yardımcı olcam kendisine
Cemil Can 2 yıl önce
05330257282 ben Cemil Can açık adresimde beyceler mahallesi 1589 cu sokak no 4 kat 2
Cemil cab 2 yıl önce
Oktay bey ben Cemil Can tel numaramı verebilirim isterseniz
adamın teki 2 yıl önce
Eskinin hurdacılığı yeninin geri dönüşüm işini yap abicim, karışan, görüşenin olmaz, bir de elektrikli araba aldın mı, gelme keyfine, onun için de biraz çile çekeceksin. Meslek liselerinde arayan değil aranan insan olun derdi öğretmenler, kendini yetiştirmezsen arar durursun.
Duzceli 2 yıl önce
O duzceli is begenmiyor diyen akil fukaralari duysun bu sesi suriyelileri kardes diye anan üc kurusa çalıstiran ve bizim kardesimiz olanlari acliga birakanlar varken iyi dusunup konussunlar empati beyler empati ama nerdee.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın