banner851

banner955

‘CANIM REİSE FEDA’ DİYEN REİSİN ALTINI OYAN PARTİYE BİNASINI KİRALADI

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Öncü Radyo ortak yayını Yorumluyorum programının son bölümünde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce’de attığı siyasi nezaket tohumlarını ve yankılarını değerlendirdi. Ünsal, CHP İl Başkanlığı’na yapılan ziyaret ve CHP’li Alaplı Belediyesi’ne yapılan park malzemesi hibesinin ardından Özlü’nün muhalefet veya iktidar ayırmadan tüm siyasi parti il başkanlarına yönelik toplantıda projelerini anlatmasının siyasi nezakette çıtayı zirveye taşıdığını söyledi. AK Parti Genel Merkezi’nden tebdili kıyafetle vatandaşın arasına karışarak durum değerlendirmesi yapanlara seslenen Ünsal, Ankara’nın yapamadığını Düzce yaptı diyerek “Bu siyasi nezaketi lütfen Ankara’ya taşıyın. İşte Türkiye, Düzce gibi siyasi nezaketten nasibini alırsa memleket bir yere gelir.” ifadelerini kullandı.

Gündem 23.10.2021, 13:05 23.10.2021, 16:19
1499

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ‘Aslolan vatandaşa hizmet’ anlayışıyla CHP’li Alaplı Belediyesi’ne park malzemesi hibe etmiş, parti içinde bu tartışmalara neden olmuştu. Geçtiğimiz günlerde parkın yapımının tamamlanmasının ardından Alaplı Belediyesi parka Dr. Özlü’nün fotoğrafını astırdı ve Başkan Nuri Tekin, Başkan Özlü’ye destekleri için teşekkür etti.

Başkan Özlü’nün kendisine gelinmesini beklemeden yeni seçilen CHP İl Başkanı Semih Cemşit ve yönetimine ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gitmesi de Düzce siyasetinde alışılmadık bir olay olarak kayıtlara geçti. Başkentte AK Parti-CHP gerilimi sürerken Başkan Özlü’nün bu hamlesini ‘Ben Düzce’de siyasi nezaketi başlatacağım’ sözleriyle açıkladı.

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Öncü Radyo ortak yayını Yorumluyorum programının son bölümünde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce’de attığı siyasi nezaket tohumlarını ve yankılarını değerlendirdi.

CHP’li başkandan Özlü’ye teşekkür etti, AK Parti hala tepkili

Siyasi alanda ekilen nezaket tohumlarının meyvelerini masaya yatıran Ünsal, “Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni il teşkilatını ziyaret etti. Normalde seçilen il başkanı ekibiyle birlikte valiye, belediye başkanına ve ilgili birimlere gider. Daha sonra da iade-i ziyaretler olur. Ama siyasi nezaketen bunu beklemedi Sayın Özlü. Bunu burada değerlendirmiştik. Bunun akabinde Alaplı Belediyesi’ne 6 bin metre kare alana bir park yapılması konusunda Düzce Belediyesi yardımda bulunmuştu. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin bir basın açıklamasıyla Sayın Özlü’ye teşekkür etti. Ama Zonguldak’ın milletvekilleri ve AK Parti İl Teşkilatı, ‘Bu iş bize niye sorulmadı? CHP’li bir belediyeye AK Partili bir belediye yardım ediyor. En azından böyle bir tasarruf varsa haberimiz bile yok, medyadan öğreniyoruz’ şeklinde tepki verdi.” dedi.

Alaplı’ya yardımda önayak Yemenici

CHP’li Alaplı Belediyesi’ne yardımda Akçakoca Belediyesi eski Başkanı Cüneyt Yemenici’nin ön ayak olduğunu kaydeden Ünsal, “Bu işi Zonguldak ve Düzce’de AK Parti teşkilatları öğrenmeden organize edenler var. Yani Azerbaycan Türkçesi’nde ‘yahşi’ denir. Hani demişti ye Aliyev, Demirel’e ‘Sen ne yahşi pezevenksin’. Yahşi güzel demek, pezevenk arabulucu demek. Bu yahşi işin olmasında da Akçakoca Belediyesi eski Başkanı Cüneyt Yemenici’nin önayak olduğu söylendi. Doğru veya yanlış. Onu partililer bilir. Bu siyasi nezaket şu anda parti içinde çok tartışılıyor. AK Parti’de bu tebdil-i kıyafetle gezenler kimse onlar da bunu değerlendiriyor.” dedi.

Canım Reis’e feda’ diyen Reis’in altını oyan partiye binasını kiraladı

Başkan Özlü’nün ziyaretinin ardından AK Parti’nin Düzce’deki önemli isimlerinden birinin CHP’ye il başkanlığı olarak kullanılması için kendi binasını kiraladığını belirten Ünsal, “Akabinde bu siyasi nezaket tohumlar dedik ya, bu çok güzel neticelere sebep oluyor. DÜSİAD’da çok etkili olan, AK Parti’nin gönüllüsü ve parti yönetiminde görev yapan, her yerde görmeye alışık olduğumuz, ‘AK Parti için her şeyi yaparım. Reis için can feda’ diyen bir iş adamı binasını Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na kiralamış. Bir varsayıma göre ücretsiz, bir varsayıma göre çok az bir ücret karşılığı ve bir başka varsayıma göre de partinin haricinde il başkanıyla olan özel bir hukuka dayanarak yapmış. Bunların 3’ü de olabilir. Ama bu öngörülü iş adamını tebrik etmek lazım. Yani Dr. Faruk Özlü’den aldığı siyasi nezaket öngörülerini, kendi öngörülerini de katarak yıllardır mücadele verdiği gibi CHP’ye binasını kiraya verebiliyor. Bu da siyasi nezakettir.” diye konuştu.

Başkan Özlü nezakette çıtayı zirveye taşıdı

Başkan Özlü’nün nezaket ve hoşgörüde çıtayı zirveye taşıdığını kaydeden Ünsal, “Tebdili kıyafetle dolaşan adamlar bunlardan haberdar olur veya olmaz ama bilmemiz gereken bir şey var. Dr. Faruk Özlü’yle beraber mülki idareden bürokrasiye kadar belediyelerden farklı birimlere kadar bir çıta oluştu. Çıtanın tepesinde Sayın özlü var. İl başkanının ve milletvekillerinin bu çıtanın seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Çünkü ben zannetmiyorum il başkanıyla bu konular istişare edilsin. Veya bilgi verilsin. Veriliyorsa o zaman da şunu demek lazım. Takdir etmek lazım. Zaten CHP İl Başkanı seçildiği akşam AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir Hanımefendi arayarak tebrik etti ve siyasi nezaketi bize öğretti. Bu da güzel bir gelişme.” ifadelerini kullandı.

Ankara, siyasi nezaketi Düzce’den öğrensin

Programın son bölümünde AK Parti Genel Merkezi’nden tebdili kıyafetle vatandaşın arasına karışarak durum değerlendirmesi yapanlara seslenen Ünsal, “Buradan tebdili kıyafetle gezen ve sonrasında genel merkeze bilgi verecek olan AK Partililere hasbelkader bir öngörüde bulunmak istiyorum. Bu siyasi nezaketi lütfen Ankara’ya taşıyın. Siyasi nezaketin Düzce’ye enler kazandırdığını görün. Dün akşam Dr. Faruk Özlü, bütün siyasi parti il başkanlarıyla Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir yemekli toplantı organize edip ne olup olmadığını anlattı. Projelerden bahsetti. Ankara’nın bilmediği siyasi nezaketi Düzce’den öğrenmeleri gerektiğini birileri anlatması gerekiyor. Ankara’daki havada bir siyasi nezaket yok. İşte Türkiye, Düzce gibi siyasi nezaketten nasibini alırsa memleket bir yere gelir. Bir değer kazanır. Ankara’nın yapamadığı siyasi nezaket ve hoşgörüyü Düzce yapmıştır. İlk meyvesi de ‘Canımız Reis’e feda diyenler, dünya beklentilerinden dolayı Reis’in altını oyan CHP’ye binasını verecek kadar nezaket üst safhaya çıktı. Bunu tebdili kıyafetle dolaşanlar Sayın Cumhurbaşkanına ve yetkili organlara söylesin ki nezaketi Düzce’de görsünler ve Düzce’deki nezaketi Türkiye’de uygulasınlar.” önerisinde bulundu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

banner844
Yorumlar (3)
Ak Dava 1 yıl önce
Reise canım feda diyen fakat binasını CHP'ye binasını kiraya veren iş adamının yeğeni yeni Seçilen CHP il başkanı Semih Cemşitin listesinden İl yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.
YAVUZ0881 1 yıl önce
Bırakın bu işleri timsah göz yaşı ne kadar inandırıcı olur bu akp menfaati olmayan yere çöp atmaz ben bilmez miyim komutalı düzceli akcakocayi yesinler sizin haberinizi ben doydum yalandan
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 1 yıl önce
Özlü siyaseten çokda tasvip ettiğim bir yönetici olmasada Alaplı belediyesine yaptığı yardım takdire şayandır. Kim kaybetti sn Özlü nün kaybettmedigi kesin bu hareket ile nefret tohumları ekmek yerine sevgi ve saygı çerçevesinde de yardım yapılabildiğini gösterdi Tebrikler
Yeni Sayımız