banner851

banner614

Cemiyet Başkanı, Basına Sahip Çıktı

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, dün Tarım İl Müdürlüğü önünde kameramanımız Hakan Sarıgüzel’in uğradığı saldırıyı kınadı.

banner619
Gündem 01.03.2011, 16:10
215
Cemiyet Başkanı, Basına Sahip Çıktı

Dün Tarım İl Müdürlüğü önünde yaşanan çirkin saldırı ile ilgili bir açıklama yapan Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, kameramanımız Hakan Sarıgüzel'e yapılan çirkin saldırıyı sert bir dille kınadı. Görevi sadece halkı doğru bilgilendirmek olan Basının bir mensubu olan Kameramanımız Hakan Sarıgüzel'e yapılan saldırının basın mesleğine yapılmış bir saldırı olduğunu ifade eden Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Tayhan, “Dünyanın neresinde olunsanız olun, her mesleğin kendine has zorlukları olduğunu görürsünüz. Bu Düzceli basın mensupları için de geçerli bir kuraldır.” dedi. Tayhan, “Düzce, Ankara ile İstanbul’un ortasında...Doğal güzellikleri, bereketli toprakları, yemyeşil ormanları ve dupduru sularıyla, hemen herkesin imrenerek ya da kıskanarak seyredip takip ettiği bir il...Bir il, Yeşil bir il. Ama çiçeği burnunda...Bazı şeyler henüz yerine oturmuş değil...!Hem bunları oturtmaya çalışmak, hem de Düzce’nin tanıtılmasına katkıda bulunmak isterken, karşılaştığımız ve maruz kaldığımız bu tür SIKINTI VE SALDIRILAR bizleri derinden üzmektedir. Derinden üzülmemizin iki sebebi var: Birincisi, meslektaşlarımıza yapılan fiili saldırılar, ikincisi ise bu tür olayların Düzce’nin dışarıdaki imajını kötü etkilemesidir. Bilindiği gibi Türkiye’de bulunan çeşitli kurumlar gibi Basın da bu kurumlar gibi kendi mesleğini icra etmektedir. Mesleğini icra ederken kaba kuvvete muhatap olması kesinlikle kabul edilebilir bir hareket değildir. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu tür saldırıların cezasız kalmayacağı da bilinmelidir. Dileğimiz bu ve bu tür olayların tekerrür etmemesidir. Bu duygularla saldırıya maruz kalan Meslektaşımız Hakan Sarıgüzel ile kurumu Öncü Tv’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor.” dedi.

"Kameraman Arkadaşımız Darp Edildi" haberini okumak için tıklayınız.

banner844
Yorumlar (0)