banner851

banner614

ÇERKES RESSAMLAR DÜZCE'DE BULUŞTU

19-24 Kasım tarihleri arasında devam edecek olan "Çerkes Ressamlar Buluşması" bugün düzenlenen açılışla başladı. Düzce Belediyesi Ogün Danış Sergi Salonunda yapılan açılışın ardından İstanbul, Ankara ve Düzce illerinden sergiye katılım sağlayan Kafkas kökenli 16 ressamın eserleri görücüye çıktı.

banner619
Gündem 19.11.2016, 16:38 20.11.2016, 20:19
2224
ÇERKES RESSAMLAR DÜZCE'DE BULUŞTU
Eserleriyle sergiye katkı sağlayan Seçil Darıyerli Avcı ve Filiz Köken, bu yıl ilk kez düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi hedeflenen serginin amacını şu sözlerle anlattı: "Bu sergiyle Çerkes ressamların kendilerini ve kültürlerini tanıtmalarını hedefliyoruz. İstanbul, Ankara ve Düzce'den 16 ressamın eserlerini bir araya getirdik ve bu etkinliğimizi gelenekselleştirmeyi hedefliyoruz."
Çerkes kültürünün motiflerini barındıran eserler, 24 Kasım Perşembe gününe kadar Ogün Danış Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak. Etkinliğin sonunda ressamlara katımlarından dolayı plaket takdim edilecek.
 
banner844
Yorumlar (13)
Diaspora 5 yıl önce
Kendi ana vatanlarından uzakta, kültürlerini korumaya ve yaşatmaya çalışan halklara ,azınlıklara sempati ve hoşgörü ile bakmak gerekmektedir.Kimse öküz altında buzağı aramasın.
suat 5 yıl önce
öncü haber çalışanları resim sergisi yazsanız olmazmıydı kardes halkı ayrıştırmayın kardeş kardeşi yanlış anlamasın milliyetçilik ırkçılık var zannetmesin insanların yanlış anlamasına sebeb olabilirsiniz biraz dikkat edelim lütfen ben 43 yıldır düzceliyim
Turan 5 yıl önce
Manavlara,Yörüklere,Türkmenlere,Muhacirlere,Tatarlara ve dünyadaki bütün Türklere selam olsun ! Tanrı Türkü Korusun !
Tug 5 yıl önce
Hahahahaha
hvea 5 yıl önce
ben muhacirim o zaman o sergiyi gezmeyeyim. böyle iş olmaz. yanlış yapılmış çerkez ressam sergisi ne ya şimdi değil ama ilerde siz giremezsiniz de derler. resim sergisi deseler olmaz mıydı böyle ayrıştırıcı olmamış. darbe zamanına bazı komutanlar için çerkez komutan denmişti darbeyi önledi diye birlikteliğimize bir darbe de siz vurmayın böyle yaparak
sosruko 5 yıl önce
Bu yorumu yazan bur Abhaz olamaz...
Tabiki. 5 yıl önce
Abaza sen neden böyle gereksiz bir polemik başlatıyorsun ki.o sergi salonu zaten herkese açık.sen de resim yap sen de sergi yapabilirsin.
Gerçek abhaz 5 yıl önce
Abhazyali rumuzlu kardes sen dimdi yprummu yaptin yani... çok komik...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın