banner851

banner955

ÇEVRE HAFTASI KUTLANIYOR

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal, “Çevre kirliliği konusunda toplumun en küçük biri olan aileden eğitimcilere, yerel yönetimden vatandaşlara kadar toplumun her kesimine, her yaştan insana çok büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Gündem 05.06.2017, 12:47 06.06.2017, 12:44
1318

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası kutlamaları kapsamında Düzce’de bir dizi etkinlik düzenlendi.  Anıtpark Meydanında İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Kartal, 1972 yılından itibaren kutlanan Dünya Çevre Gününü bu yıl da kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Doğal kaynakların verimli kullanılmasının gelecek nesillerin kaynak sıkıntısı çekmemesi için önemli olduğunu kaydeden Kartal, “Çevre kirliliği konusunda toplumun en küçük biri olan aileden, eğitimcilere yerel yönetimden vatandaşlara kadar toplumun her kesimine, her yaştan insana çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Geleceğini düşünen herkes çevreyi temiz tutmalı ve korumalıdır. Gelecek nesillere bırakılabilecek en değerli şey yaşanabilir bir dünyadır. Herkes sağlıklı dengeli bir doğal çevrede yaşama hakkına sahiptir. Hepimizin çevre bilinci konusunda zihinlerimize kazıması gereken doğanın yaşamak için insana ihtiyacı olmadığı ama insanoğlunun var olduğu sürece yaşamını devam ettirebilmesi için doğaya ihtiyaç duymasıdır” dedi.Kartal’ın konuşması sonrası Çevre Günü Haftası dolayısıyla düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.Program sonunda çevre günü konulu serginin açılışı yapıldı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal ve müdürlük personelini ağırladı.

Yorumlar (3)
METİN ÇABUK 6 yıl önce
Ş H. KIL MAH. AKÇAKOCA YOLU ÜZERİ 31 D. 6 İŞ Y. D.GAZ YOK DERGAZ BURAYA GELECEK HATTIN ÇIKIŞINI MAH. ALTTARAFINA BIRAKTIK YOL YAPILIRSA GAZ GELİR DİYOR BELEDİYE ARSA SAHİPLERİ YOL TERKİ YAPARSA YOL AÇARIZ DİYOR KIŞIN NEFES ALAMIYORUZ
hakan 6 yıl önce
çevre dediğiniz yeşil düzceyi betonlaştıran imzalarınızmı
Çevreci 6 yıl önce
Çevre haftasında Düzce mizin çevre sorunlarına neden değinilmedi, belediyelerin vahşi çöp sahaları, derelere akan kanalizasyonları, çevreyi katleden taş ocakları, hava kirliliği vsvs..