banner851

banner614

ÇEVRE HAFTASI'NDA OLANA BAK!

Düzce'de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tramvay garajı duvarına yazılan çirkin yazılar tepki çekiyor. Duvarın sprey boya ile kirletilmesine 'Çok yazık' diyen vatandaşlar, hem devlet malına zarar veren hem de görüntü kirliliğine neden olan sorumsuz kişilerin bulunmasını istedi.

banner619
Gündem 09.06.2018, 12:00 09.06.2018, 17:15
1548

Haftaya yayılan 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında çevrenin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratılmaya çalışılırken, Düzce'ye hiç yakışmayan bir manzara daha yaşandı!

İstanbul Caddesi boyunca gidip-gelen nostaljik tramvayın gece park halinde durduğu garajın duvarları bazı sorumsuz kişi ya da kişilerce sprey boyalarla kirletildi. Bu sabah yazılan yazıları gören vatandaşlar, bu çevre ve görüntü kirliliğine tepki gösterdi.

Düzce Belediyesi tarafından bir süre önce şehre kazandırılan bir hizmet olan tramvaya ait garaja neden böyle çirkin bir girişimde bulunulduğunu sorgulayan Düzceliler, her eline sprey alanın duvarlara kafasına göre yazı yazmaması için cezai yaptırımlarla önlem alınması gerektiğine işaret etti. Milli servete zarar vermekle birlikte göz zevkini de bozan bu kirliliğin sorumlularının bulunması istendi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
muhammed 3 yıl önce
Türkiye evimiz RTE babamız yazanlarda var
Bunları biz yetiştirmedik 3 yıl önce
Bunları yetiştirip büyütüp sokağa salanları yakalamak lazım. Ana baba cahil olunca evladı çevreci olacak değil ya. Armut çok uzağa düşmez.
vatandaş 3 yıl önce
başka yerler daha kötü şeyler çizilmiş durumda buralar hiçbirşey onların yanında
Metin 3 yıl önce
En buyuk kirlilik yolun ortasina yapilan garajdir.tranvayda garajida kalksin oradan.duzcenin oyuncak tranvaya degil ulasim saglayacak gercek tranvaya ihtiyaci var.
Kadir 3 yıl önce
Bunlar bişey mi il halk sağlığı merkezinin duvarlarını çekin gidip adamlar esrar resmi çizmiş yol tarif ediyo küfür kıyamet hemen yanında okulun duvarlarıda aynı
O yaziyi yazanin 3 yıl önce
Eli kirilsin