banner851

banner614

CHP KOMİSYON KURULMASINI İSTEDİ

banner619

CHP’li meclis üyeleri, ekim ayı toplantıları sırasında meclis başkanlığına sundukları önerge ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın resmi tören dışında halk etkinliği şeklinde kutlanmasını sağlamak amacıyla Düzce Belediyesi Meclisi bünyesinde bir komisyon kurulmasını talep etti.

banner846
Gündem 21.10.2019, 11:41 21.10.2019, 15:52
713
banner844
CHP’li meclis üyeleri Basri Karslıoğlu, Kudret Taş ve Emre Güleç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları hakkında Düzce Belediye Meclisi Başkanlığı’na bir önerge sundu. 7 Ekim tarihinde sunulan önergede, törenlerle kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda halk etkinliği de düzenlenmesi istendi. Bunun için bir komisyon kurulmasını isteyen CHP’lilerin önergesinde şunlar kaydedildi:
“Yakın bir zamanda; büyük milletimizin, ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tam bağımsızlık, özgürlük ve ulusal egemenlik yolunda verdiği büyük mücadeleyi zaferle taçlandırışının 96. yıldönümünü kutlayacağız. Egemenliğin kayıtsız, şartsız tek sahibi olan milletimiz, Düzce'mizin Cumhuriyet'e tutkuyla bağlı evlatları; Cumhuriyet'imizin ilanının yıl dönümünü, tıpkı atalarımızın dedelerimizin Cumhuriyeti ilan ederken olduğu gibi coşkuyla kutlamak arzusundadır. Dolayısıyla, bu 29 Ekim'de Düzce'mizde, Cumhuriyet'imizin kuruluş yıldönümünün, salt protokol kutlama töreniyle değil, halkımızın da katılım sağlayacağı, gün boyu devam edecek ve Cumhuriyet değerlerini her yönüyle güçlü bir şekilde işleyecek etkinliklerle kutlanmasının gerektiğine inanıyoruz. Bu gerekçelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın bu yıl Düzce'de, diğer resmi tören programı haricinde, halk etkinliği biçiminde kutlanmasını sağlamak amacıyla Düzce Belediyesi Meclisi bünyesinde bir komisyon kurulmasını arz ve teklif ederiz.”

 
Yorumlar (5)
Ali Ekrem 2 yıl önce
Acaba 29 Ekim Bayramı kutlama protokolüne bu sefer Belediye Başkanı gelecek mi???
Reco 2 yıl önce
Su chp nin uyrastigi isi bak..biz yedi duvenle uyrasirken.chpde 29 ekimin komisyonu pesinde..cumhuriyet sizemi kaldi ulke dusmanlari chp.
Serdar gürler 2 yıl önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın utanmaz arlanmazlar senelerdir iktidar olan kim ahlaksız iki yüzlü insanlar
haydar 2 yıl önce
faruk özlü katılacakmı bahanesi varmı?
eskiden 2 yıl önce
eskidendi o kutlamalar şimdi sadece temmuzun 15 i var nedir ki cumhuriyet bayramı (!)