banner851

banner614

CHP'Lİ İKİ VEKİL TIR'LA ANKARA'YA GİDİYOR

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında kamyoncuların otoyol ve köprülere verdiği ücretler üzerinden yaşanan polemiğin ardından CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ile Uşak Milletvekili Özkan Yalım TIR’la İstanbul'dan Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı. Bu sabah başlayan yolculuk kapsamında öğle saatlerinde Düzce’deki bir tesiste durarak mola veren iki milletvekili basına yolculuğun amacını anlattı.

banner619
Gündem 08.01.2018, 18:26 08.01.2018, 19:09
2571

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’dan Ankara’ya gelen bir kamyoncunun köprü ve otoyollara verdiği ücretin çok yüksek olduğunu belirterek, hükümeti eleştirmiş, Başbakan Binali Yıldırım da Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ücretlerden farklı rakamlar sıralayarak, “Hesap uzmanlığı burada da çöktü." demişti.

Yaşanan bu polemik sonrası CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ile Uşak Milletvekili Özkan Yalım bu sabah TIR’la İstanbul’dan Ankara'ya yola çıktı. İki milletvekili öğle saatlerinde ulaştıkları Düzce’deki bir tesiste durarak mola verdi. Hem kamyon ve TIR şoförleri ile sohbet edip sorunlarına kulak verdi hem de basın mensuplarına yolculuğun amacını anlattı.

“2018 yılı nakliyeci için çok ağır bir yıl”
Başbakan Binali Yıldırım ile Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu arasında rakamlar konusunda uyuşmazlık ortaya çıktığını belirten Uşak Milletvekili Özkan Yalım, şöyle konuştu:

“Biz Genel Başkanımızın doğru söylediğini tescillemek adına tamamen real bir araçla giderleri birebir tespit ediyoruz. Otoban masrafından, köprü ücretine kadar ve de akaryakıtına kadar bunu bu şekilde tespit ediyoruz. Ancak bunun yanında bunlar değişken rakamlar. Çok ağır yükler var. Köprüsünden tutun, mazotundan tutun, sigortası, sosyal güvenlik primleri, kasko primleri vesaire buna benzer çok giderler var. Bakım maliyetleri çok yüksek, lastik fiyatları çok yüksek. Yani sonuç itibari ile 2018 yılı nakliyeci için çok ağır bir yıl. Ben buradan bütün nakliyeci arkadaşlarıma Allah kolaylık versin diyorum. Çok kötü günler bekliyor. Bizim yaptığımız bu çalışma, inşallah bu giderlerin hükümet tarafından değerlendirilip düşürülmesi yolunda bir adım olur.”

“Hem kamyoncunun canı tehlike altında hem bizim canımız tehdit altında”
CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise şunları kaydetti:

“Kamyoncuda para çok değil. İşte köprüden geçiyoruz tabelada yazan ne ise onu söylüyoruz. 1 buçuk milyona yakın kamyon şoförü var. Bunların doğrudan hayatları çok zor da tabii ki bunlar bizim için bir şeyler taşıyor. Maliyetleri çok yüksek olduğu için ürünlerin de fiyatları yükseliyor, enflasyon da artıyor. Yalnız çok ilginç şeyler söylediler (kamyoncular). Hiçbiri Osmangazi Köprüsü’nden geçemiyor. “Eğer fiyat düşerse biz de o köprüden geçeriz boşuna 80 kilometre dolaşmayız.” diyorlar. Bu çok önemli. İkincisi de 25 tonluk kamyona 50 ton yük atıyorlarmış ki maliyeti karşılayabilmek için bu seferde ne oluyor? Can güvenliklerimiz tehlikeye giriyor. Hem kamyoncunun canı tehlike altında hem bizim canımız tehdit altında. Onun için bu maliyetleri bir an önce düşürmemiz gerekiyor. Onun içinde çaba gösteriyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (14)
6161 4 yıl önce
Süper Bir durum .Milleti Yoluyorlar. Vekillerde En azından Bir ÜLKE Gerceği Gündeme Getiriyolar. Hayırlı Yolculuklar
Düzceli 4 yıl önce
Kardesim ak partı ıyı demıyorum az az gıdıyo akpartıde chp hepden çaliyo adamlar çıkmiş ypg terör deyıldır dıyor ypg kendılerı hırsızların bana adelet lazim olursa allah var bn onun adeletıne güvenıyorum allahın adeletı süphesızkı en tarafsz olanı
Duzceli 4 yıl önce
Chp nin okonomi vekili varmis..bunlar yakmakdan yikmakdan baska bisi bilmezler
AntiAk 4 yıl önce
Sizde calmaktan başka birşey bilmiyorsunuz..Kızımız artık teneke bağlayıp geziyoruz
Reco 4 yıl önce
Ahha yine pravakator chp
ozkan1299 4 yıl önce
adalet aramak hak aramak hukuk aramak doğruyu aramak hırsızlığı açıklamak pravakatörlük dimi kardeşim...
Esnaf 4 yıl önce
Gerçekten tebrik ediyorum
Castro 4 yıl önce
Belediyedeki hırsızlıklarını kontrol etsinler adamın ankarada 8 milyon tl cik gayri menkulu varmış mileletin gözünü boyamak için basit şeyler yapmasınlar madem çok delikanlı adım atacanız bütün partiler birleşin akaryakıtı düşürmek için önlem alın
Hangisi 4 yıl önce
Düzce belediyesinin şirketlerinden bedava maaş alan Akp kadın kolu başkanı ve danışman diyerek maaş alan berber arkadaşlarımı anlatıyon.
Duzceliye cevap 4 yıl önce
Yahu bir de normal düşünün fanatiklik yapmadan. Adamlar birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Ama siz haklısınız sizi hep yolacak insanlar lazım.
Apo 4 yıl önce
Tebrikler CHP milletvekillerine.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın