banner614

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU SALDIRIYA UĞRADI

banner619

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. Vatandaşların tepkisi üzerine çıkan arbede sonu Kılıçdaroğlu polis kontrolünde evde tutulduğu bildirildi.

Gündem 21.04.2019, 15:20 22.04.2019, 18:37
6458
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU SALDIRIYA UĞRADI
banner785

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğrayan CHP liderinin durumun iyi olduğu öğrenildi. CHP lideri polis kontrolünde evde tutuluyor. Ankara Valiliğinden olayla ilgili açıklama yapıldı.

Kılıçtaroğlu şehit cenazesine katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara'nın Çubuk ilçesinde, şehir er Yener Kırıkcı için düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törenin ardından CHP lideri bir grubun saldırısına uğradı. Arbede yaşanması üzerine güvenlik görevlileri olaya müdahale etti. Cenazede Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da olduğu öğrenildi. Kılıçtaroğlu'nun durumunun iyi olduğu bildirildi. CHP lideri polis kontrolünde evde tutuluyor.AK Parti'den ilk açıklama

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
"Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Üzgünüm ve kızgınım. Geçmiş olsun. Şiddet dilinin sokakta fiili şiddet üretmesine şaşıracak değilim. Başta biz siyasiler olmak üzere herkesin sorumluluğu büyük. Hep birlikte Türkiye olmanın gereklerine odaklanmalıyız."CHP'Li Levent Gök: Kemal Bey iyi, soğukkanlı olmalıyız

Olay sırasında Kılıçdaroğlu'nun yanında bulunan CHP'li Levent Gök, saldırı anına ilişkin bilgi verdi. Gök, "Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğuk kanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır" dedi.CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya zemin hazırlayan herkesten siyaseten ve hukuken her türlü hesabını soracağız" ifadelerini kullandı.

Şehit cenazesinde yaşanan olayla ilgili Ankara Valiliği de olayla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

“Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır.” (sondakika.com)
 
 

Yorumlar (46)
Bay E 2 yıl önce
O ilçe seçimde cumhur ittifakı u millet ittifakı oy almış.Bunu Kemal Efendi çok iyi biliyor.Protesto edileceğini belkide şiddete maruz kalacağını bile bile gidiyor.Ve bundan siyasi rant etme peşinde.Hiç masum değiller hiç.Amaç kargaşa çılarmak
her şey bir yana.. 2 yıl önce
biz insanliğimiz nerede yitirdik? acılar içinde bir ailenin cenazesinde yapılır mı bu? ne ara yitirdik biz bunca değeri ve kutuplaştık, bir düşünelim..
Biz Kuvvacıyız,Siz ümmetç 2 yıl önce
Dolmabahçe sarayın da,pkk(hdp)piçleri ile masaya oturanlar milliyetçi ha!!!
Biz Kuvvacıyız,Siz ümmetç 2 yıl önce
Cumhuriyet bayramın da peşmerge puştlarını,Atalarımızın kanları ile hayat bulmuş topraklarımızdan,suriyeye geçmesine izin verenler milliyetçi ha!!!
Biz Kuvvacıyız,Siz ümmetç 2 yıl önce
Sınır kapıların da,Türkiye Cumhuriyetinin Hakim ve savcılarını pkk piçlerinin ayağına götürenler ve onların destekçileri Milliyetçi ha!!!
Misafir 2 yıl önce
Soruyorum sizlere dunku sehitlerimizden bu kisiler sorumluysa ve saldiriya ugruyorsa bundan onceki sehitlerimizden kim sorumludur aciklayin bakalim bunu
Mert 2 yıl önce
Asıl acı olan şudur. Dünya daha önce hiç gidilmemiş olan marsta su arıyor, biz 1400 yıl önce gönderilmiş Kuran'da açık açık yazmasına rağmen orucu neyin bozduğunu arıyoruz. Neden? Çünkü yol yaptılar...
İnsan kalitemiz hızla düşüyor... İş yabaniliğe kadar geldi. Allah sonumuzu hayır etsin.
Yalanın sonu. 2 yıl önce
Saldırganlar şehidimizin köyünden olmadıkları, Akp'nin organizasyonuyla Çubuk ve çevresinden getirilen parti militanları oldukları ortaya çıktı. Amcası, dayısı diye yalan yazmayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
az bulutlu