banner851

banner614

CHP’DEN SOYLU’NUN TALİMATINA TEPKİ

banner619

CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Valilere CHP İl Başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın” açıklamalarına tepki gösterdi. Bu açıklama sonrasında Soylu hakkında gereğinin yapılmasını talep eden Duru, “Gereği yapılmazsa soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Bu açıklama yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir” dedi.

banner846
Gündem 29.06.2018, 11:46 29.06.2018, 17:08
1550
banner844

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere CHP İl Başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın” talimatı verdiğini belirmesi, 81 ildeki CHP İl Başkanlarını harekete geçirdi.

“Gereği yapılmazsa soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir”
CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, bugün parti binasında yaptığı basın açıklaması ile Soylu’nun bu sözlerinin toplumsal kaos ve çatışma çağrısı olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz, siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış, soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.”

“Bu açıklama yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir”
24 Haziran’da yapılan seçimlerin ardından böyle bir açıklama yapılmasına ilişkin bir değerlendirmede bulunan Duru, şöyle konuştu:
“Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama, eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.”

“Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu, Süleyman Soylu”
Terörün kökünün kazılması ve bir daha şehit haberlerinin gelmemesinin en büyük arzuları olduğunu ifade eden Duru, şunları kaydetti:
“Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu, Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (15)
İRFAN 3 yıl önce
HER ŞEYE GÜCÜ YETEN İKTİDAR,TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTI KURDUĞU HDP Yİ NEDEN KAPATTIRMIYOR.....ÜSTELİK 80 MİLYON HAZİNE YARDIMI YAPILIYOR.
KARDES 3 yıl önce
Sayın bakanımız baştan sona kadar delikanlı bir şekilde hareket etmiştir görevini en mükemmel sekilde icra ediyor söylemleri yerli ve milli bir söylemdir halkımızın duygularını dile getirmiştir kendilerine sonsuz sukranlarimi sunuyorum
Abdullah küçük 3 yıl önce
Soylu. Söylüyorsa yalan söylemiyor hdpyi meclisekimsoktu Demirtaş teröristin çıkmasını kimleristedi teröre destek veren kimolursaolsun vatan hainidir
Hale 3 yıl önce
Tamam CHP hatalıda. Sizde Hdp yi kapatında. Görelim.bakalim. Sn soylu hedef saptırma.
Soylu davranışı 3 yıl önce
İyi demiş az bile söylemiş hatta bölücünün ne işi varmış şehidimin cenazesinde soylu demiş ki protokole koymayın bana kalsa ülkeye koymam bunları( her chp li için gecerli değil söylediğim hdp yi destekleyen chp liler için)
Esnaf 3 yıl önce
Bakanın açıklamaları gayet yerinde CHP adı altında alınmayacak dedı sıradan biri gibi gider başsağlığı dilersın anlayana
Mustafa 3 yıl önce
CHP Düzce nin PKK destekçisi olduğuna inanmam.Ancak bakan Soylu nun söylediklerine verdikleri tepkinin kat be kat fazlasını hem geçmişte hem bugün hem de geleckete terörist cenazelerine katılmış,katılan ve katılacak CHP li yöneticilere ve onlara müsamaha gösteren günümüz CHP yönetimine vermelerini beklerim.En başta da Muharrem İnce den başlayarak.Oy için her yol mübah olamaz.O kadar da değil.Daha dün bir cenaze kaldırdı Düzce.
şehitlerin günahını alın 3 yıl önce
Kadir Albayrak,a;
Hdp yi meclise taşımak hangi "Soylu (!)" davranisti acaba?
demişsin ya, gel gir diyen mi olmuş, yoksa her parti gibi kanunlar gereği mi girmiş, chp isteseydi girmemesi için uğraşabilirdi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
az bulutlu