banner851

banner614

CHP’DEN SUÇ DUYURUSU

Muhalefet rant iddialarının peşini bırakmıyor. MHP’nin mahkemeye taşımaya hazırlandığı AVM’nin arka kısmında kalan arazi ile ilgili ilk hukuki adım Cumhuriyet Halk Partisi’nden geldi. CHP Merkez İlçe Teşkilatı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Düzce İl Özel İdare Genel Sekreteri Muharrem Tozan ile birlikte sorumlular hakkında usulsüz bir şekilde 18. Madde uygulaması yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

banner619
Gündem 01.12.2016, 17:46 03.12.2016, 16:42
6067
CHP’DEN SUÇ DUYURUSU

Düzce Belediyesi ve Düzce İl Özel İdaresi’nin AVM’nin arkasında bulunan arazi ile ilgili yaptığı öne sürülen düzenlemeler konusunda art arda hamleler gelmeye devam ediyor. İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi tarafından gündeme gelen, AVM’nin arka kısmında kalan Düzce İl Özel İdaresi’ne ait arsaya Düzce Belediyesi’nin yaptığı 18 uygulaması sonucunda, bölgedeki 3 şahıs arazisinin İstanbul Caddesi’ne bakan tarafa usulsüz bir şekilde taşındığı ve altında rant olduğu iddiaları CHP tarafından adliyeye taşındı.

“Kamu arazisi yağmalandı”
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Teşkilatı Yönetimi bugün Düzce Adliyesi’ne giderek, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Başkan Yardımcısı Mesude Özcan, Belediye Encümen üyeleri, Ali Güney, Dursun Ay,  Ömer Aslan, İsmail Işıldak, Hamit Erdoğan, Kenan Güreşçioğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Çalışkan, İl Özel İdare Müdürlüğü yetkilileri hakkında kamu arazisinin yağmalanması ile görevi ve emniyeti suistimal iddiasıyla Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

“Şahıs arazileri 1’e 20 değer kazanmıştır”
CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Alaeddin Duran, parti üyeleriyle birlikte Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek iddialarına ilişkin bilgi ve belgeleri teslim edip suç duyurusunda bulunduktan sonra basının karşısına geçti. Duran, konuşmasında Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan ile Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in başında bulunduğu iki kurum arasında yapılan alışverişle devletin milyonlarca lira zarara uğratıldığını ve bazı şahıs arazilerine milyonlarca lira değer kazandırıldığını vurguladı.

Duran; “AVM’nin arsa İl Özel İdaresi ve Düzce Belediyesi arasında yapılan yazışmalarla ve usulsüz bir şekilde yapılan18. Madde uygulaması ile tamamen farklı bir yapıya büründürülmüştür. İl Özel İdare Genel Sekreteri Muharrem Tozan ve bacanağı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in başında bulunduğu bu iki kurum arasında alışverişle devlet milyonlarca lira kaybederken şahıslar kazandırılmıştır. 18 uygulaması yapılırken gerekli izinler alınmış mıdır? Şahıs arazileri 1’e 20 değer kazanmıştır. Yol terkleri yapılmadan arsaların metrekareleri korunmuştur.” diye konuştu.

“Bakanı, milletvekilleri ve il başkanını göreve davet ediyoruz”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce AK Parti Milletvekilleri ve Düzce AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’i göreve davet eden Duran, kendilerine şu soruları yöneltti: “Yapılan usulsüzlüklerin yanında mısınız? Yoksa karşısında mısınız? Karşısında iseniz lütfen gereğini yapın! Biz CHP olarak bu usulsüzlüklere “dur” demek adına Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.”  
 

Yorumlar (43)
emirhan 5 yıl önce
Bi konuyu tam bilmeden parti hakkında yalan yanlış sacmaliyosunuz CHP nin hangi dediği doğru çıktı Allah aşkına hangi suç duyurusunda bise çıktı CHP düzce de nerde dikili taşininiz var kuru kalabalıktan başka bisey değilsiniz siz hiç bir zaman düzce de bu yerlere gelemiceksiniz
Düzceli 5 yıl önce
İşinize bakın beyler.....Çatlasanızda patlasanızda En büyük Başkan bizim başkan hayırdır.....Aynı olur....
mehmet keleş istifaaaaa 5 yıl önce
sana oy verdiğim parmaklarım kırılsın!
düzceli 5 yıl önce
sen 2. dönem atı oynuyosunda bu millet jokey onu unutma...seçimlerde sıra bize tekrar gelecek de sana gelecek mi acaba...?
Görevden Alınmalılar 5 yıl önce
Düzce belediye başkanı, belediye meclisi, il özel idaresi başkanı, il genel meclisi ile; tüm bu olan biten rezillik ve pisliklere hiç bir şey olmamış gibi yada olmuyormuş gibi davranarak Düzce'nin ve Düzce halkının soyulmasına seyirci kalan Hikmet efendi ve yönetimi de tümüyle görevden alınmalıdır. Umudumuz Özlü ve her ne kadar tanımıyorsak da Keşir'dir. Bu iki kişi dışında Düzce de siyaset yapan hiç Ak partiliye vatandaşlar olarak güvenimiz kalmamıştır.
tarık 5 yıl önce
bunların hepsi aynı.isimler önemli değil parti zihniyeti ye kürküm ye.memleketi yemişler düzce devede kulak.
Düzceyi Kurtarın.... 5 yıl önce
Düzce , Düzce olalı bu kadar sefil ve de rezil bir belediye yönetimi görmemiştir.
CHP'nin bu yaklaşımını olumlu buluyor ve aynı yaklaşımı MHP'den de bekliyorum.
Başta Düzce Belediyesi ve diğer kurumların (özel idare v.s) başında ve yönetiminde olan herkesin istisnasız herkesin görevden alınması gerekir. Bu rezilliklere, talana dur diyebilecek güce ve ahlaka sahip tek Ak partili bakan ÖZLÜ'dür. Düzce diz çökertilmiş soyulmaktadır. Düzce sahipsizdir. Düzce hizmetsizdir, Düzce adeta kayıp bir şehirdir. Düzce vıcık vıcık çıkar ve kokuşmuş menfaat ilişkilerinin adeta yuvası haline getirilmiştir. Biz vatandaş olarak ancak tepki gösterebiliriz. Sorumlu ve ahlak sahibi siyasetçiler ise yaptırım güçleri ile gereğini yapmalılar. Bu konuda irade ve güç sahibi tek kişi sayın Özlü'dür.
Düzceyi artık, talandan, satılmışlıktan, diz çöktürülmüşlükten, hırsız ve arsızlardan artık kurtarın.
şikayet 5 yıl önce
Herkes şikayet ediyor bu adamı.Niye şikayet ediyorsunuz ki?Oy verirken başkanın kim olacağı belli değilmiydi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın