banner614

CHP’Lİ AVUKATTAN AÇIKLAMA GELDİ

banner619

Cumhuriyet Halk Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Emre Güleç tarafından yapılan açıklamada, 24 Haziran’da yapılan seçimlerde bir takım çelişki ve usulsüzlükler olduğunu belirtilerek, “Sandık birleştirme tutanaklarında yapılan hatalar itiraz sebeplerimizden biridir. İtirazlarımızın neticesini merakla bekliyoruz” ifadesine yer verildi.

banner846
Gündem 26.06.2018, 18:22 26.06.2018, 18:40
6897
CHP’Lİ AVUKATTAN AÇIKLAMA GELDİ
banner844

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Seçimleri’ne yönelik itirazlar sürüyor. AK Parti’nin itirazının ardından bir itiraz haberinin daha geldiği CHP’de, parti yönetim kurulu üyesi Avukat Emre Güleç’ten açıklama geldi.

“Usulsüzlükler ve çelişkiler tespit edildi”
Güleç tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Düzce Cumhuriyet Halk Partisine üye avukat arkadaşlarımız ve şahsım tarafından yapılan incelemeler neticesinde, Pazar günü yapılan seçime ilişkin bir takım usulsüzlükler ve çelişkiler tespit edilmiştir. Sandık birleştirme tutanaklarında yapılan hatalar itiraz sebeplerimizden biridir. Kaldı ki Düzce AK Parti Teşkilatı ile Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı’nın yapmış olduğu itirazlar neticesinde, Pazar gününden bu yana Merkez İlçe Seçim Kurulu titiz bir çalışma yürütmektedir. Yapılan bu itirazlarda bir takım çelişkilerin varlığını ortaya koymaya yeterlidir. Tüm bu çelişkilerin tespiti ve seçim sonuçlarının adil bir şekilde açıklanabilmesi açısından tarafımızca ilçe seçim kurulları ile merkez ilçe seçim kuruluna itiraz edilmiştir. İtirazlarımızın neticesini merakla bekliyoruz.”


Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (3)
çirkefliğe gerek yok 3 yıl önce
sandıklarda her partinin müşahidi var usulsüzlük ypılmışsa önce o müşahitlere sormak lazım değilmi, bırakın öküzün altında buzağı aramayı artık.
Boğaziçili 3 yıl önce
bakın MHP'liler demek ki bir şeyler yanlış yapılmış. tekrar sayım yapılarak tüm soru işaretlere cevap verilecektir. hak yerini bulacaktır. verilecek karar herkes için kabul edilebilir bir karar olmasıdır.
Vatandaş 3 yıl önce
Olabilir,inanırım....
16°
parçalı bulutlu