banner614

Çiftçiye Makine ve Ekipman Desteği

banner619

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Makine ve Ekipman alımlarının desteklenmesini sağlanacak.

banner846
Gündem 18.03.2010, 19:22
218
Çiftçiye Makine ve Ekipman Desteği
banner844

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı çerçevesinde Makine ve Ekipman alımlarının desteklenmesi hakkında tebliğ Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, yatırımlar, anıza direkt ekim makinesi, arıcılık makine ve ekipmanı, balya makinesi, basınçlı sulama sistemi kurulması, canlı balık nakil tankı, çayır biçme makinesi, çeltik fide dikim makinesi, el traktörü, file sistemi kurulması, biçer bağlar, hububat harman makinesi, lazerli tesviye aleti, mısır hasat tablası, mibzer, motorlu tırpan, pamuk toplama makinesi, pancar söküm makinesi, patates söküm makinesi, pülverizatör, rüzgar makinesi, sap, parçalama makinesi, sap toplamalı saman makinesi, silaj makinesi, soğuk hava tesisatlı taşıma aracı, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, gübre dağıtma makinesi, taş toplama makinesi, diskaro-Goble, yem hazırlama makinesi, zeytin hasat makinesi, koyun kırkma makinesi, tambur filtre makinesini kapsayacak. Program çerçevesinde 81 ilde yapılacak başvurular kabul edilecek. Kabul edilen başvurular ile il müdürlüğü arasında hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra, mal alımları en fazla 60 gün içerisinde tamamlanacak. Program 1 Aralık 2010 tarihine kadar tamamlanacak.
Kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas mal alım tutarının yüzde 50'sine hibe yoluyla destek verilecek. Hibeye esas tutar gerçek kişiler için mal başına 50 bin TL ve tüzel kişiler için mal başına 100 bin TL'yi geçemeyecek. Basınçlı sulama sistemleri başvurularında gerçek kişiler için 100 bin TL, tüzel kişiler için 200 bin TL'yi aşamayacak.

Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur