banner851

banner614

ÇİLİMLİ OSB’DE KAMULAŞTIRMA BAŞLIYOR

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü başkanlığında yapılan toplantının ardından yapılan açıklamada, Çilimli OSB 1. etabı için kamulaştırma işlemleri başlatılacağı, 830 dönüm arazi için yapılacak kamulaştırma işlemleri için arsa sahipleri görüşmeye çağrılacağı bildirildi. OSB ile Düzce’ye 3.000 kişilik yeni istihdam sağlanacağı vaad edildi.

banner846
Gündem 13.10.2017, 17:32 13.10.2017, 18:21
1653
banner844

Çilimli Organize sanayi bölgesi 1. Etap çalışmaları için Ankara’da yapılan toplantıdan sonuç çıktı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü başkanlığında bakanlıkta yapılan toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce milletvekili Ayşe Keşir ve Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz katıldı.

Düzce Çilimli Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap çalışmalarının ele alındığı toplantıda kamulaştırma işlemlerinin başlatılması kararı alındı. 830 dönümlük arazi için alınan kararla kamulaştırma bedeli bakanlık tarafından ödenecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan bakan Özlü, Düzce’yi, “marka il” yapma konusundaki çalışmalarının devam ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Eskisinden daha güçlü ve daha güzel bir Düzce için yoğun şekilde çalışmayı sürdürüyoruz. Bunun için çok sayıda projeyi hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de Düzce’yi sanayi şehri yapmak. Bu amaçla son olarak aldığımız bir kararla Çilimli’de kurulacak organize sanayi bölgesi 1. Etap için kamulaştırma işlemlerini hemen başlatıyoruz. Söğütlü mevkisinde 830 dönüm arazi için yapılacak kamulaştırma için kasım ayı başı itibarı ile arsa sahipleri görüşmeye çağrılacak. Kamulaştırma bedeli bakanlığımız tarafından karşılanacak. Düzce istihdamına da katkı sağlayacak projenin tamamlanması ile birlikte 3 bin kişi iş sahibi olacak. Üreterek büyüyen Türkiye için Düzce’miz daha fazla katkı sağlayacak. Hem ülkemiz kazanacak hem de Düzceli kazanacak. Hayırlı olsun.”


Haber:Y.SEVER
Yorumlar (8)
Semih tezel 4 yıl önce
Insan ları asgari ücrete mahkum edin bide yeşillik dogamizi yok edin
Çetin Kumkale 4 yıl önce
Düzce ve çilimli halkına zerre kadar fayda sağlamayacağı aleni ortada,30 senedir gurbet hayatı yaşıyoruz yaşarkende bu hayatın her türlü evresinden geçtik üç beş sahtekar rant sağlayacak diye milletin gözünü boyayarak yıllarca anılan yeşil düzcemi/zi peşkeş çekmeyin güzelim tarım arazilerini hayvan otlak alanları zehire bulaştırmayın her gün kanserden yüzlerce insan ölüyor ,bu dünya sizede kalmaz bari arkanızdan hayır duaları ile gidin.yarın bir gün yataklara düşünce sizde bu doğanın ürettiklerine muhtaç olacaksınız,Allah yedirmesin.
Maho Ağa 4 yıl önce
Hak yiyen ak yöneticiler size de kalmaz bu dünya. Rant etmekte üstünüze yok
Tarimar 4 yıl önce
Oralarda vatandaşın fazla yeri yok şimsarlar gelip ucuza kapattılar zaten emlak vergilerini de en üst düzeyden gösterdiler. Al vatandaştan 25 TL ye sat 100 TL ye
Boş.veren 4 yıl önce
HazirorganilerisumubastiU.YARİSİ.KAPANİYOOO
Sanayici 4 yıl önce
Desene fevai bey gücüne güç katacak. Oraları ezelden beridir topluyordu.
üçüncü nerede 4 yıl önce
arazide maraz olmasın
tüccar 4 yıl önce
BİRİLERİNE İŞ DOĞDU. ARACILAR YAŞADI. 3 YILDIR BEKLİYORUZ HALA TIK YOK. SANDIK YAKLAŞIRKEN HAREKETE GEÇİYORSUNUZ.