banner851

banner614

ÇİLİMLİ'DE DERE ISLAHI ÖN PLANA ÇIKTI

banner619

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, dere slahlarının Avrupa Birliği (AB) hibeleriyle, arıtma için istanen kaynağın da iki mahallenin altyapısına harcanacağını söyledi.

banner846
Gündem 08.02.2010, 17:16
210
ÇİLİMLİ'DE DERE ISLAHI ÖN PLANA ÇIKTI
banner844

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İlçe'ye Arıtma Tesisi yapmakttan vaz geçtiklerini, tesis için istenen ödeneğin iki mahallenin altyapısına harcanacağını açıkladı.
Yavuz, “ İlçeye arıtma tesisi yapmayı planladık ve yapımı için gerekli kaynağı Ankara'dan istedik. Ancak bu arada Cumayeri'ne Bölge Arıtma Tesisi yapımı gündeme geldi ve bu tesis iki yıl içinde bitirilecek. Biz de Cumayeri'ndeki tesisi kullanacağımız için iki yıl kullandıktan sonra hizmet dışı kalacak olan bir tesisi yapmaya karar verdik.” dedi. Yavuz, arıtma için gelecek olan ödenekle de belediye kaynaklarınıda değerlendirip, iki mahallenin altyapısını tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, bir de dere ıslahları projeleri olduğunu açıkladı. “Dere ıslahı projesini hayata geçirmek için çalışmalarımız sürüyor. Projelerimizi teknik anlamda bitirdik. Şimdi yızılım aşamasına gelindi.” 20 Şubat'a kadar ilgili makamlara projeleri sunacağını belirten Yavuz, projelerin AB hibe fonları tarafından desteklendiğini, bu fonların yanı sıra devlet su işlerinden de destek isteyeceklerini, ayrıca belediyenin kaynaklarınıda devreye sokarak mümkün olan en kısa zamanda dere ıslah çalışmalarına başlayacakalarını dile getirdi.

Yorumlar (0)
19°
açık