banner851

banner955

CKD’DEN DİSNEY’İN KİMLİKSİZLEŞTİRME HAREKETİNE TEPKİ

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Düzce Şubesi Başkanı Işık Eğin, Walt Disney şirketinin Disney Plus isimli video platformunun çocuklara yönelik LGBT propagandası yapmasına tepki gösterdi. ‘LGBTIQA+ sapkınlık hareketi ve emperyalist saldırıdır’ diyen Eğin, Bunu savunan ya cahildir ya yalancı’ ifadelerini kullandı. Eğin, “Çok Beklersiniz… Türk Milleti çocuklarını LGBT saldırısına yedirmeyecektir.” vurgusu yaptı.

Gündem 28.04.2022, 16:24
1386
CKD’DEN DİSNEY’İN KİMLİKSİZLEŞTİRME HAREKETİNE TEPKİ

Disney Şirketleri yönetimi, geçen günlerde yaptığı açıklamayla, bundan sonra film ve dizilerinde, karakterlerinin en az yarısının LGBT’lilerden oluşacağını, anne-baba-kız-erkek gibi “cinsiyetçi” kelimelerinin kullanılmayacağını duyurdu. Disney’in çocuklara yönelik pedofili ve cinsiyetsizliği özendirerek meşrulaştırmaya çalışan yayınlarına Cumhuriyet Kadınları Derneği’nden tepki geldi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Düzce Şubesi Başkanı Işık Eğin, yönetimiyle yaptığı açıklamayla LGBT propagandasını eleştirdi. Eğin’in açıklaması şöyle:

‘LGBTIQA+ sapkınlık hareketi ve emperyalist saldırıdır’

Derneğimizin başarıyla yürüttüğü Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi kampanyasında, çocuk ve gençlerimize yönelik emperyalist Batı'nın yozlaşmış kültürel saldırısına dikkatlerinizi çekmekteyiz. Batı hegemonyasının milli devletlerin halkları üzerindeki oyunları, uyuşturucu kullanımını özendirmekle sınırlı değildir. İnsanı, kendinden ve tüm değerlerinden uzaklaştırarak sistemin "kafasız" kölesi haline getirmeyi amaçlayan bu saldırı, çocuklarımızı "cinsiyetleri" üzerinden de hedefe almıştır. Eşcinsellik veya küreselleşme çağındaki adıyla LGBTIQA+ (ve aklımızın almayacağı yığınla sapkınlık) hareketi, yeni nesilleri tehdit eden emperyalist bir saldırıdır.

‘Bunu savunan ya cahildir ya yalancı’

LGBT hareketini "özgürlük ve insan hakları" altında masum gösteren ve savunanlar ya cahildirler ya da topluma yalan söylemektedirler. Bu hareketin eşcinsel ve cinsiyet değiştirmiş yurttaşlarımızın haklarını korumakla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Anayasamızda bütün yurttaşlarımız kayıtsız şartsız eşittir, başta Medeni Kanunumuz ve Türk Ceza Kanunu olmak üzere, tüm yasalarımız bu temel üzerinde şekillenir. Demokrasi, özgürlük, hak, hukuk söylemleri altında kökü dışarıda STK'ların yanı sıra bazı belediyelerimiz ve kurumlarımız tarafından bile desteklendiğini gördüğümüz LGBT hareketinin milli devletimize ve milletimize yönelik ideolojik bir saldırı olduğunu defalarca belirttik.

Çocukların cinsiyetliyle oynamak insan hakkı mı?

LGBT yürüyüşlerinde çocukların olmadık giysi ve tavırlarla kullanılması, "trans çocuk vardır" söylemleri, "LGBT eğitimi" adıyla ilk ve ortaöğretim kurumlarımıza sızılması bizlere apaçık çocuklarımızın ve yeni nesillerin hedef alındığını göstermektedir. Nasıl bir çocuk, nasıl bir nesil hedefleniyor olabilir? Üç yaşında, beş yaşında "cinsel yönelimini keşfetmeye" zorlanan çocuklarla yaratılan bir nesil. Kız veya erkek doğan çocuklarımıza, "Sen mecburen bu cinsiyetle doğdun, bu senin elinde değildi, böyle kalmak zorunda değilsin, öbür cinsiyetle yaşayabilirsin. Hatta bazen bu, bazen diğer cinsiyette olabilirsin veya cinsiyetsiz de olabilirsin" deniyor. Bu lafların arasına mutluluk, özgürlük, farklılıkları benimsemek, barış, çiçek-böcek sözcükleri sokuşturuluyor sözde mutlu dünya öğretiliyor. Son 10 yılda kaç çocuğun yaşamının alt üst olduğunu, yeni yeni Batı kaynaklı haberlerde okumaya başladık. Soruyoruz. Çocukların cinsiyetliyle oynamak insan hakkı olabilir mi özgürlük olabilir mi? Bu yapılan çocuk istismarı değil de nedir?

‘Kimliksizleşmiş sistem köleleri’

Soruyoruz. LGBT hareketini kutsayarak "Eğitimde anne-baba-kız-erkek kelimelerini kaldıralım" diye savunan sözde eğitimciler bize mutlu bir nesil mi, kimliksizleşmiş sistem köleleri mi yetiştirir? Bu sorulara doğru cevap vermek için orta düzeyde zekâ bile fazla gelir. LGBT hareketinin amacı bellidir. Cinsiyetinden başlayarak kendine yabancılaşmış, ailesine, toplumuna, milletine yabancılaşmış, değerleri alt üst olmuş, mutsuz ve uyuşmuş nesiller yaratarak milli devletleri ufalamak ve emperyalist hegemonyayı sürdürmek.

‘Türk Milleti çocuklarını LGBT saldırısına yedirmeyecektir’

LGBT hareketi şimdi de, yüzyıllık bir çocuk/eğlence markası olan Disney'de ve alenen boy göstermiş bulunuyor. Disney Şirketleri yönetimi, geçenlerde yaptığı açıklamayla, bundan sonra film ve dizilerinde, karakterlerin en az yarısının LGBT'lerden oluşacağını, anne-baba-kız-erkek gibi "cinsiyetçi" kelimelerin kullanılmayacağını bildirdi. Şimdilik "Disney Plus" adi paralı dijital platform için aldıkları bu kararı, toplumsal direnci kırdıktan anda tüm yapımlarda uygulamanın pususunda bekliyorlar. Diyoruz ki; Çok Beklersiniz… Türk Milleti çocuklarını LGBT saldırısına yedirmeyecektir.

‘Kapımızı yüzlerine kapıyoruz’

Bölücü terör örgütü PKK'dan evlatlarımızı aldığımız, teröristlerin yeni eleman devşirmelerinin önünü kestiğimiz gibi; uyuşturucuya karşı emniyet güçlerimizle, narkotik birimlerimizin eğitimleriyle ve annelerimizi harekete geçirerek mücadele ettiğimiz gibi, LGBT hareketine de direniyoruz, kapımızı yüzlerine kapıyoruz. CKD olarak ayrıca, Türk Gençliği'nin örgütleri TGB (Türkiye Gençlik Birliği) ve TLB'ye (Türkiye Liseliler Birliği) bu mücadeledeki örnek, öncü ve cesur tavırlarından dolayı kutluyoruz. Onlardan aldığımız enerji ve onlarla birlikte mücadele yürütmekten duyduğumuz memnuniyet ve onuru dile getiriyoruz. Türkiye'mizi Batı emperyalizminin her tür yozluğundan koruma görevimizin bilincinde olarak bu gerçekleri milletimizle paylaşıyor, kurumlarımızı gerekli bütün önlemleri almaya davet ediyoruz.

banner844
Yorumlar (1)
vatandaş 8 ay önce
CKD Teyzeleri vs Disney +
teyzeler böyle disneyin reklamını yaptıklarının farkında değiller bence
Yeni Sayımız