banner851

banner614

“ÇOK FAZLA DEĞİL Mİ?”

Sayıştay Başkanlığı’nın Denetim Raporu’ndan Düzce Belediyesi’nin 2019 yılında “temsil, ağırlama ve tanıtım” için 1 milyon 683 bin TL harcandığı ortaya çıktı. Başkan Özlü’nün göreve geldiğinde 477 milyon lirayı bulan borç nedeniyle tasarruf tedbirlerini devreye soktuğu bir dönemde Düzceliler’e doğrudan yararı olmayan böyle bir kalem için harcanan miktar kamuoyunda tepkiye yol açtı. İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er belediye yetkililerine, “Mali tedbirlerden sıkça söz edilirken ve belediyenin içinde bulunduğu maddi sıkıntı göz önüne alındığında bu temsil ve ağırlama gideri çok fazla değil mi?” diye sordu.

banner619
Gündem 23.12.2020, 10:30 23.12.2020, 10:54
3434
“ÇOK FAZLA DEĞİL Mİ?”

2019 Yerel Seçimleri sonrasında ipi göğüsleyerek göreve gelen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü her fırsatta belediyenin mali açıdan zor durumda olduğuna vurgu yaparak vurgu yaparak mali disiplin uygulamalarını işaret etmişti.  Piyasaya ve kamuya olan borçların 477 milyon lirayı bulması nedeniyle Başkan Özlü, ekonomik tedbirler kapsamında birçok alanda kısıtlamaya gitmişti.

Mali disiplin sağlamak amacıyla acı reçetenin uygulanarak kısıtlayıcı adımların atıldığı 2019 yılında Düzce Belediyesi’nin ‘temsil, ağırlama ve tanıtım’ için belediye bütçesinden toplam 1 milyon 683 bin TL’lik harcama yapıldığı ortaya çıktı. Sayıştay raporunda ortaya çıkan rekor harcama tepkileri de beraberinde getirdi.

ÖZLÜ BORÇ YÜKÜ DEVRALMIŞTI

Konuyu gündeme taşıyan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Sayıştay'ın resmi denetim raporuna göre, Düzce Belediyesi, 2019 yılında temsil, ağırlama ve tanıtım için Resmi kayıtlardaki mali rapora göre, belediye bütçesinden toplam 1 milyon 683 bin liralık harcama yapmış” ifadelerini kullandı.

ER: ÇOK FAZLA DEĞİL Mİ?

“Bu rakamın 12 aya bölündüğünde belediyesinin tanıtım için her ay 140 bin lira para harcadığı anlaşılıyor” diyen Er, “Mali tedbirlerden sıkça söz edilirken ve belediyenin içinde bulunduğu maddi sıkıntı göz önüne alındığında bu temsil ve ağırlama gideri çok fazla değil mi?” diyerek belediyenin yaşadığı mali kriz döneminde yapılan harcamaya tepki gösterdi.

ARAÇ İHALESİ DE RAPORDA YER ALMIŞTI

Düzce Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ihale şartnamesi dışına çıkarak orta sınıf araçlar yerine üst sınıf araçları kiralanmasının Sayıştay raporunda yer alması da tartışmalara neden olmuştu. Bunun üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Düzce Belediyesi, “Sayıştay denetimleri sonucunda, belediyemize hiçbir suç isnat edilmemiş, hiçbir ceza yaptırım talebinde bulunulmamıştır. Yapılan işlem tamamen yasaldır ve ilgili mevzuata uygundur” ifadelerini kullanmıştı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (13)
Karişmiş kafaniz 10 ay önce
Borç var diyonuz birsürü yeni eleman lar aliyonuz müdür yakinlari partiden gelenler yiyin bu dönemde doymadinizz
vatandaş 10 ay önce
az bile az bizimgibi vatandaş olduğu sürece sizingibi yönetiçiler de olaçak.
VATANDAŞ 10 ay önce
ağırla ağırla bitmiyor.
DÜZCELİ 10 ay önce
BAŞKAN BEY FUZULİ HARCAMA YAPACAĞINA TASARRUF YAPSAN SUYA ZAM YAPMAZSIN AMA TEMSİL AĞIRLAMA DA İSRAF OLMAZ HARAM OLMAZ DEME ÖBÜR DÜNYADA HESABINI SEN VERECEN UNUTMAA
Düzceli 10 ay önce
Boğuluncaya kadar yiyin,köfteler,fındıklar,kolanyalar,erguvanda yeme içme diz boyu, makamdaki personellerin yaşgünü kutlamalarınada fişi belediyeden kesin oh ne âlâ ALLAH soracak hesabını bugünün yarınıda var.Afiyet olsun hepinize doymazlar bandosu.
S...NNNN D....NN 10 ay önce
ONDAN SUYA ZAM OTOBÜSE ZAM VERGİYEZAM ZAMA ZAM MAMA ZAM..ZAMDA ZAM..yATACAK YERİNİZ YOK AHİRETTE.
cash81 10 ay önce
yiyin ağlar paşalar aksırıncaya kadar tıksırıncaya kadar yiyin
Vatandaş 10 ay önce
Ne yani. Passat mı çekselerdi. Düzceyi böyle mi temsil etselerdi. Yakışır mı sayın belediye bakanına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın