banner851

banner614

ÇOK ÖNEMLİ DÜZENLEME!

banner619

Belediyeler, belediye şirketleri ve il özel idarelerine personel alımıyla ilgili yeni düzenleme yapıldı. Bu kurumlar artık atama yapmak istedikleri kadro ve sayıları için İçişleri Bakanlığı'ndan izin alacak.

banner846
Gündem 15.11.2017, 10:33 16.11.2017, 13:11
4325
banner844

İl özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile mahalli idare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşlara memur personel alımı ile ilgili yönetmelikte değişiklik yapıldı. Buna göre; mahalli idareler, atama yapmak istedikleri kadro ve sayıları için İçişleri Bakanlığı'ndan izin alacak.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği, Belediye Zabıta ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikler Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; belediyelere zabıta memuru ve itfaiye eri; il özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile mahalli idare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşlara memur personel alımları yeni düzenleme kapsamında yapılacak. Bu doğrultuda personel alımıyla ilgili kadro ve sayıları için İçişleri Bakanlığı'ndan izin alacak. 

Sınavla ilgili işlemler konusunda ise idare bünyesinde 5 kişilik sınav komisyonu oluşturulacağı kaydedilirken, alım yapmak isteyen idarenin başvuru yapan adaylarını, KPSS başarı puanına göre en yüksek puanlı adaydan başlayarak sıralayacağı belirtildi.

Haber: C. ÜSTÜNER
 

Yorumlar (14)
Yolcuya cvp 4 yıl önce
Evt bencede artmalı ama seçici olunmalı alınırken kim olduguna bakılmalı
Kaynaşlılı 4 yıl önce
İç işleri bakanlığından izin alınsın herkes kendi adamını alsın mantıklı dayısı olmayan 200 lira sınav parası versin kucakla kpss kurslarına para ödesin mantıklı dayısı olan girsin
fatma 4 yıl önce
Bir universite okuyan ve ikinciyide bitirmeye çalışan ben bir sürü sertifika peki ya iş nerde yok çünkü herkesin dayısı amcası ninesi ve sonuç torpil ben ise kapı kapı iş ara adaletsizlik ve adam seçme üzülüyorum halimize artık herkese
onlar çok mutlu 4 yıl önce
ak parti il başkanı hikmet keskin düzcede iş ondan sorulur işkur onun kadar yerleştirme yapamıyor.
Yolcu 4 yıl önce
Düzce belediye bayan otobüs şoförleri çoğalması için çalışma yapılması gerekli.
Sözleşmeli 4 yıl önce
Sözleşmeli beledıye şöförü alırken seçici olun kim diye insan emanet edıyorsunuz
ottoman 4 yıl önce
ak kadrolaşmanın yeterli olmadığı düşünülmüştür
Yeni düzenleme 4 yıl önce
Farketmez, minareyi çalan kılıfı bir şekilde hazırlar yine..
İŞSİZ VATANDAŞ 4 yıl önce
SİZ İSTİSNAİ KADRODAN BÜTÜN YANDAŞLARI İŞE YERLEŞTİRİN BİZE DE KPSS DE EN YÜKSEK PUAN HİKAYESİYLE ENGEL OLUN. ALLAH VAR GAM YOK. SANDIK GELECEK SORUN ÇÖZÜLECEK.
akp iktidarı işsizi 4 yıl önce
işte vatandaşın sesi bu saltanat sona erecek sandık son sözü söyleyecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın