banner851

banner955

ÇOK SAYIDA EKİP VE ARAÇ GÖNDERİLDİ…

Türk Kızılay’ı Düzce Şubesi, Türkiye’nin ciğerini yakan maden faciasının yaşandığı Bartın’ın Amasra ilçesine çok sayıda ekip, araç ve yardım malzemesi gönderdi.

Gündem 16.10.2022, 16:30 16.10.2022, 17:52
658

Türkiye, Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taş Kömür Kurumu’na ait madende meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 41 maden işçilerine ağlıyor.

Maden faciasında hayatını kaybeden işçileri aileleri ve arama kurtarma ekipleri için Düzce Kızılay Şubesi bölgeye 14 personel, 8 araçtan oluşan seyyar mutfak aracı, gıda dağıtım aracı ve battaniye yardımı gönderdi

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Av. Halil Aydın,  “Bartın’ ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamanın ardından Kızılay Düzce Bölge Afet Müdahale Merkezi Müdürlüğümüzden 14 personel ve 8 araç ile olay yerine ulaşarak çalışmalarına başladı. Olay yerinde çalışmakta olan arama kurtarma ekiplerinin ve maden ocağı çalışanlarının beklemekte olan ailelerinin beslenme, battaniye, içecek ve çadır ihtiyaçları Kızılay’ ımızca karşılanmaya devam etmektedir. Patlama da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” dedi.

Yorumlar (0)