banner851

banner614

COŞKULU "GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ"

banner619

Düzce'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Gençlik Yürüyüşü yapıldı. Belediye önünden Anıtpark'a kadar süren meşaleli yürüyüşe il protokolü, vatandaşlar, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

banner846
Gündem 19.05.2018, 10:24 19.05.2018, 11:02
912
banner844

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikler başladı. 19 Mayıs'ı da içine alan Gençlik Haftası dolayısıyla dün akşam Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gençlik Yürüyüşü büyük ilgi gördü.

 

"15-19 Mayıs Gençlik Haftası kutlu olsun" pankartı ile belediye önünden başlayan yürüyüş, Anıtpark Meydanı'na kadar sürdü. Yürüyüşe il protokolü, vatandaşlar, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra Düzce Belediyesi Mehter Takımı ile erler de katılım gösterdi.

İstanbul Caddesi boyunca ellerinde meşale ve Türk bayrakları ile yürüyen kalabalık, renkli görüntüler oluşturdu. Küçük-büyük onlarca öğrenci ise açtıkları dev Türk bayrağı ile ilerledi.Yürüyüşün ardından Anıtpark Meydanı'nda kutlamalar devam etti.

"Fener Alayı ruhuna göre hareket ettik"
Burada açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, "Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle her sene 18 Mayıs’ta "Fener Alayı" düzenlediklerini belirterek, "Bu sene de çok güzel oldu. İnsanlar mutlu, eğleniyorlar. Fener Alayı ruhuna göre hareket ettik." dedi.


 

Halk Eğitim Müdürü İlhan Çetin ise şöyle konuştu: "19 Mayıs 1919’daki heyecanın Fener Alayı, ordumuzu, askerlerimizi, Kurtuluş Savaşı'mızda yaptığı askerlerimizin, kadınlarımızın, ninelerimizin yaptığını burada yapmaya çalıştık. Düzce’de 19 Mayıs’ı anmaya başladık. Devam ediyoruz."


 

"Böyle değerlerimiz unutulmasın"
Yürüyüşe katılan vatandaşlar da duygularını dile getirdi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirten vatandaşlar, "Çok mutluyuz, onurluyuz. O günlerin unutulmaması çok güzel. Böyle değerlerimiz unutulmasın." diye konuştu.Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
Selam 3 yıl önce
Milletine zenginlik ferahlık gelecek sağlıklı gıda sağlık ve eğitim veremeyen milletler sadece tören mören kutlama miting vb uyutma politikalarıyla uyutulur. 1600 lira al sonra yaşasın millet yaşasın devlet, akıl işi değil.
t 3 yıl önce
Ataturk u sevmeyenler bilsin ki bizde Cumhurbaskani ni sevmek zorunda degiliz onlara inat cumhuriyetin ulkenin kurucusu odur tesekkurler oncu tv.
garip 3 yıl önce
iyi ramazanlanlar bu yıl erken olmuş ben bu akşam diye gidicektim yaa
Sevindiri 3 yıl önce
Böyle güzel görüntüler görmek, kültür ve geleneğimizi devam ettirmek çok güzel ve nesilden nesile aktarma konusunda da gayet faydalı bir davranış.
21°
parçalı bulutlu