banner614

COVİD-19 İLE MÜCADELEDE SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 81 ilin valisiyle yapılan Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Video yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda COVİD-19 ile mücadele çerçevesinde, şehirlerdeki mevcut durum masaya yatırıldı.

Gündem 08.12.2020, 12:22
3473
COVİD-19 İLE MÜCADELEDE SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ
banner785

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini arttıran yeni tip koronavirüsle mücadele devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta itibariyle alınan yeni tedbir ve kısıtlamaların ilk değerlendirme toplantısı yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı’na 81 ilin valileri katılım sağladı.

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın da hazır bulunduğu toplantıda sokağa çıkma kısıtlamaları, uygulamaya konulan yeni tedbirler ve denetimlerin ele alındı. Vali Atay, Bakan Soylu’ya koronavirüsle mücadele kapsamında Düzce’de gelinen son durumla ilgili bilgi verdi.

“SEFER SAYISINI ARTTIRIN”

Bakan Soylu, toplu ulaşım araçlarında hafta içi yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla belediyelerin ihtiyaç duyulan güzergahlarda araç ve sefer sayılarını artırmasının sağlanmasını ve toplu ulaşım araçlarındaki denetimlere ağırlık verilmesini istedi.

TOPLU ETKİNLİKLERE TAVİZ YOK

Evlerde salgın riskini artırabilecek gün, doğum günü, mevlit ve taziye gibi toplu etkinliklere müsaade edilmemesi yönünde uyarılarda bulunan Soylu, valiler ve kaymakamlar tarafından vatandaşlara ev ortamında yapılan etkinliklerin virüs bulaş riskini artırdığına yönelik sık sık hatırlatma yapılması, bununla ilgili başta sosyal ve yerel medya imkanlarının sonuna kadar kullanılması talimatını verdi.

DENETİMLERDE TAVİZ YOK

Soylu, vatandaşların kalabalık halde bulundukları otogar, pazar yeri, alışveriş yerleri, toplu ulaşım araçları, park ve bahçeler, ana cadde ve bulvar gibi yerlerde denetimlerin tavizsiz yapılmasını istedi.

(ÖNCÜ HABER MERKEZİ / AA)

Yorumlar (1)
halk.. 2 ay önce
Pandemi hst.de çalışanlar robot.Esnek çalışmadan muaf.O sekreter o hemşire o tknsyn.kimi idari kimi sağlık diye ayrım had safhada.Pandemi Hsnde çalınların evlerinde küçük çocuklarını düşünen yok.Covidli hastası varmı düşünen yok.Ek ödeme yok.Robot gibi çalş.
10°
kapalı