banner851

banner614

Çubukçu, personel sorununa el attı.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde de yaşanan personel sorunu Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da önüne geldi. Çubukçu, sorunun çözümü için kadro sağlanacağını söyledi.

banner619
Gündem 24.06.2009, 14:47
212
Çubukçu, personel sorununa el attı.

Eğitimde yaşanan son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin de içinde bulunduğu Üniversite Hastanelerinin personel sorununa da değindi.

Bu konuda açıklamlarda bulunan Çubukçu, Üniversitelerin kadro sorununun çözüleceğini, YÖK'ün personel planlamasından sonra eksiklik olan kadroların hemen hemen tamamının verileceğini müjdeledi. Tam olarak sorunun ne zaman çözüleceği bilinmezken personel sorunu çeken ülke genelindeki tüm Üniversite Hastanelerine yapılacak incelemelerin ardından personel sağlanacak.

Diğer taraftan personel konusunda hastanelere tam olarak ne kadar personelin sağlanacağı henüz açıklanmazken her hastanede ihtiyaca göre personel sağlanacağı ifade ediliyor.

Çubukçu ayrıca üniversite öğrencilerinin yurt temini konusunda planlamaların yapıldıiğını ifade etti ve her öğrencinin bir şekilde yurt hizmetinden yararlanacağını sözlerine ekledi.

banner844
Yorumlar (0)