banner851

banner614

Cumayeri Belediye'sinden Anlamlı Çalışma

banner619

Cumayeri Belediye'si tarafından ilçede öğrencilere yönelik çevre bilinci oluşturma çalışmaları kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerini çöpün para olarak nasıl geri dönüştüğü anlatıldı.

banner846
Gündem 20.10.2009, 14:12
196
Cumayeri Belediye'sinden Anlamlı Çalışma
banner844

Cumayeri ilçesinde belediye tarafından Düzce'de bir ilk olarak başlatıldığı bildirilen ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik çevre bilinci ve çöpün para olarak nasıl geri döndüğü konulu bilgilendirme çalışmaları sürüyor.Cumayeri Belediye Başkanı Yakup Keleş ve geri dönüşüm çalışmaların yürüten beş kişilik ekip Cumayeri Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda eğitim öğrenim gören 386 öğrenciye bilgiler verildi.

Okul bahçesine getirilen iki konteynırın çevresinde toplanan öğrencilere çevre bilinci hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Yakup Keleş, “Çöpü paraya çevirmek için sizlerden destek bekliyoruz. Bu iki konteynırın dışında iki tane daha gelecek ve sizlerin katkılarıyla çöpleriniz yol su ve hizmet olarak sizlere bizlere geri dönecek.” dedi.Başkan Keleş, “Bizler, sizlere sağlıklı ve güzel bir çevre bırakamadık ama sizler gelecek kuşaklara daha güzel bir çevre bırakma şansına sahipsiniz.” dedi.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu