banner851

banner955

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması getirilip getirilmeyeceğine ilişkin, "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok" dedi.

Gündem 17.07.2020, 16:27 17.07.2020, 16:58
3590
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI
banner1032

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı?" sorusuna da yanıt verdi. Erdoğan, böyle bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını açıkladı.

"KURBAN BAYRAMI'NDA KISITLAMA GÜNDEMİMİZDE DEĞİL"

Erdoğan, "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Ama değerlendirmesini tabii, Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu paylaşabiliriz. Kurban Bayramı'nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret edecek ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok" dedi.

"AYASOFYA'DA BİN İLA BİN 500 CİVARINDA CEMAAT OLUŞABİLECEK"

Erdoğan ibadete açılan Ayasofya hakkında, "24 Temmuz'daki bu açılışla alakalı işin davet kısmı tamamen Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait. Diyanet İşleri Başkanlığımız gerekli olan davetleri yapacak. Camiye olan girişler kontrollü olacak. Gerek X-ray gerek fiziki mesafe olsun... Camideki yerleşim noktasındaki planları olsun... Bunların hepsi koronavirüs sürecindeki hassasiyetler dikkate alınacak yapılacak. Şuandaki haliyle öyle zannediyorum ki bin ila bin 500 civarında ancak bir cemaat orada oluşabilecek" ifadelerini kullandı.

KIDEM TAZMİNATI ÇALIŞMASI

Erdoğan, gündemi meşgul eden kıdem tazminatı düzenlemesine ilişkin ise "Bu yeni döneme aktarılan bir şey. Kendileriyle görüşmelerimiz gerek bakanlık gerek şahsım olarak devam edecek. Kıdem tazminatı hususunda adil bir konuma getirmeden bu adımı bu şekliyle atmak adil değil, doğru değil" ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu