banner851

banner614

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MEKTUP KALEME ALDI

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri doğrultusunda 65 ve üzeri vatandaşlara Düzce’de dağıtımına başlanan paketlerde yer alan mektubunda, "Devlet olarak gerekli tüm tedbirleri alıyor, milletimizin sağlığını tehdit eden bu salgına karşı bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz." ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 08.04.2020, 15:55 14.04.2020, 13:48
5537
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MEKTUP KALEME ALDI
banner844

Düzce’de 65 yaş ve üstü vatandaşlara maske ve kolonya dağıtımı başladı. Kovid-19 salgını tedbirleri doğrultusunda, 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz dağıtım için hazırlanan hijyen kitlerinin bulunduğu pakette, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlara hitaben yazdığı mektup da yer aldı.

"Türkiye koronavirüs salgınına en hazırlıklı ülkelerden biridir”

Erdoğan mektubunda, küresel salgın haline gelen koronavirüse karşı ülkece milli bir mücadele içerisinde olduklarını, devlet olarak gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve milletin sağlığını tehdit eden bu salgına karşı bütün imkanların seferber edildiğini belirterek, şunları dile getirdi:

"Türkiye, son 18 yılda temel hizmet alanlarında yaşadığı değişim ve dönüşüm sayesinde koronavirüs salgınına en hazırlıklı ülkelerden biridir. Bugün, dünyanın en güçlü genel sağlık sigorta sistemini hayata geçirmiş, en modern hastanelerini inşa etmiş, dünyanın örnek aldığı bir Türkiye var. Bunun yanında 165 bin doktorumuz, 205 bini hemşire olmak üzere 490 bin sağlık ve 360 bin destek personelimizle devasa bir sağlık ordusuna sahibiz. Sosyal devlet anlayışıyla sağlık, güvenlik ve sosyal yardım kuruluşlarımız başta olmak üzere tüm ilgili birimlerimiz tam bir seferberlik anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor."

Alınan tedbirlerin yanında en büyük görevin vatandaşlara düştüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kurumlarımızın uyarılarını dikkatle dinlemeli, üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Bu hastalığın özellikle kronik rahatsızlığı olan ve yaşça büyük kişilerde ölümcül sonuçlara neden olabildiği hepimizin malumudur. Bu nedenle inançlarımızın da gerektirdiği üzere insani bir sorumlulukla yüksek risk grubundaki vatandaşlarımıza daha özel bir ihtimam gösteriyoruz. Bunun için, koronavirüs tedbirleri kapsamında, yüksek risk grubundaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarına kısıtlama getirdik. Sizlerden ricam bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikle dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur."

"Yakını bulunmayan vatandaşlar mağdur edilmeyecek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte, yüksek risk grubunda bulunan ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir yakını da bulunmayan vatandaşları hiçbir şekilde mağdur etmeyeceklerini bildirdi.

112, 155 ve 156 telefon numaraları arandığı takdirde, vali ve kaymakamlar başkanlığında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubunun tüm ihtiyaçları karşılamak üzere hazır olduğunun altını çizen Erdoğan, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Tüm bu tedbirlerin yanında, Bilim Kurulunun da önerileriyle sizlere koruyucu maske ve kolonya hediye ediyoruz. Müsterih olunuz hiçbir virüs, hiçbir salgın Türkiye'den güçlü değildir. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışına sahip bir medeniyetin mirasçıları olarak bizim önceliğimiz her bir vatandaşımızın sağlığıdır. Her badirede olduğu gibi bu sıkıntılı süreçten de birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirerek çıkacağımızdan şüphem yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere sevgi ve hürmetlerimi sunuyor, sağlıklı sıhhatli bir ömür geçirmenizi Rabbimden niyaz ediyorum."

Yorumlar (5)
Maske düştü kel göründü 1 yıl önce
65 yaş üstüne sokağa çıkmak yasaksa niye maske veriliyor? 20-65 yaş arasına maske dağıtın önce. Parayla maske alacak yer yok. Dışarı çıktığımız yok, sadece markete-pazara giderken takacağım maske bulamıyorum.
... 1 yıl önce
65 yaş üstü zaten evde maskeyi ne yapacak acaba.omce gidince marketlere maske koyun.dun markete gittim maske yok diyor adam ee giremezsin.yapcak bisey yok maske koysaydım dedim girdim içeri.evzaneye gittim maske yok satış yok.saglik ocağına gidicem maske yok vermiyoruz.sen kolanya maske dağıt 65 yaş üstüne biz 20-64 yaş arası maskesiz gezeriz zaten.
Birkan 1 yıl önce
Boş şeylere milyonlar harcayacağınıza elektrik doğalgaz paralarına çözün bulun.evde kalınca masrafımız arttı
81 1 yıl önce
bi de şu maskeleri beğenmeyip e devleti çökertenler olmasa da gerçekten ihtiyacı olanlar başvursa.....
ishak Avni duman 1 yıl önce
Allah reisimizi basimizdan eksik etmesin her defasinda ulkemizi Koran kolluyan bsk.cok tsk eder Allah bsk.nizi be tum sevdiklerini bu vurusten ve tum kazalardan belalardan korusun saygilarimla I.avni duman
20°
kapalı