banner851

banner614

"CUMHURBAŞKANI KARARINA AYKIRI BİR DURUM YOK"

banner619

Düzceliler, Cumhurbaşkanı kararına rağmen Düzce Belediyesi'nin bayramda neden toplu taşımayı ücretsiz yapmadığını sorguladı, beklenen açıklama Başkan Faruk Özlü'den geldi. Cumhurbaşkanı kararının belediyeleri ücretsiz taşıma konusunda serbest bıraktığını belirten Özlü, "Belediyelere "bayramda ücretsiz taşıyın talimatı" vermiyor. Bu bakımdan Cumhurbaşkanı kararına aykırı bir durum yok." ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 04.08.2020, 16:19 04.08.2020, 16:22
5623
"CUMHURBAŞKANI KARARINA AYKIRI BİR DURUM YOK"
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi'nin bayram boyunca neden ücretsiz toplu ulaşım hizmeti vermediği konusunda Öncü Haber'e özel açıklamada bulundu.

Bilindiği gibi Düzce Belediyesi, resmi gazetede yayımlanan belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararına rağmen bayram boyunca vatandaştan otobüs ücreti almaya devam etti. Bu duruma tepki gösteren Düzceliler, "Düzce Belediyesi neden bu kararı uygulamıyor?" diye veryansın etmişti.

Başkan Özlü, konu hakkında yaptığı bilgilendirmede, ücretsiz taşımanın belediyelerin insiyatifine bırakıldığını aktardı.

Özlü, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanı kararı belediyeleri 4736 sayılı kanunun (Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun) 1. maddesinin 1. fıkrasında yer alan "ücretsiz hizmet verilemez" hükmünden muaf tutuyor. Yani belediyeleri ücretsiz taşıma yapma konusunda "serbest bırakıyor". Belediyelere "bayramda ücretsiz taşıyın talimatı" vermiyor. Bu bakımdan Cumhurbaşkanı kararına aykırı bir durum yok." 

HABER: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (35)
Aziziyeli 12 ay önce
O koltuğa beni koysalar ben de cumhurbaşkanının yap dediğini yaparım yapma dediğini yapmam. Senin farkın ne? Vatandaşa hizmet için talimata gerek mi var?
sçavuş 12 ay önce
Belediye başkanı, yönetimi veya yetkilileri yapılan yorumları okumuyorlar mı
fuat 12 ay önce
Adam kasaba yapti yika yika duzce yi sehiri mahvetti guzelim ist. caddesini talan etti k.k.stadi yikti talan etti yapilan hizmet buzmettir vatandasin vergisi hepsi bu iste bir is var ama ben cozemiyorum her yer yik yik nereye kadar köy mu kardesim b.
vatandaş 12 ay önce
iki gün ücretsiz olsa ne olurdu hep böyleydi sen yapmadın sadece sayın başkan
düzceli 12 ay önce
senin düzce için bir faydan olmadıki bundan sonra olsun gidin belediyeciliği savcı sayan dan ağrıda görün hizmet neymiş nasılmış
? 12 ay önce
o zaman yalandan "bayramda otobüsler bedava" diye palavra atmayacaksınız! geldiğinizden beri mahvettiniz düzceyi, eskileri arattırıyorsunuz!!!!!!!!!!
adam 12 ay önce
millet seni seçtiğine çok mutlu.Devam et başkanım.Yalnız abonelik alınmış su saatlerine abone ismi değiştirilmesine 500 tl çok.sen hiç kıtlık görmemişin.
Adire81 12 ay önce
sana oy verenler yüzünden böyle yapıtınız iyi oluyo iyii
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
açık