banner851

banner614

CUMHURBAŞKANI ONAYLADI

banner619

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta müftülere evlendirme memurluğu yetkisi verilmesi olmak üzere çeşitli düzenlemeler içeren kanunu onayladı.

banner846
Gündem 03.11.2017, 10:52 04.11.2017, 11:28
597
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7039 sayılı "Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 7040 sayılı kanunu onayladı. 7039 sayılı "Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' müftülere nikah yetkisi verilmesini de içeriyor.

İki kanunu da onaylayıp başbakanlığa gönderdi
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa'nın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca iki kanunu onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7039 sayılı "Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 7040 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Arasında Cezai Konularda Karşılıklı Adli Yardımlaşma Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun"u onayladı.

Haber: Y. SEVER 

Yorumlar (7)
düzceli 4 yıl önce
ben anlamıyorum bu kiliseye gidin diyen müslüman arkadaşlarımızı. ya arkadaşım birden çok evlilik gelecek farkın da mısın? hoca kıyıyor nikahı neye yetmıyor rabbim katında kabul oluyorsa eşelemeye ne gerek var ?
A.Rıza Özçelik 4 yıl önce
Benim sormak istediğim şu; acaba müftü nikah kıyabilir deniyor. birden fazla nikah kıyılması gerektiğinde nasıl yapılacak? 1 tane müftü var. vekalet nasıl verilecek veya görevlendirme nasıl olacak?
vekalet 4 yıl önce
imamlara verilebilir.
Müftü 4 yıl önce
İslamda nikahın camide veya müftü tarafından kıyılacağına dair bir ayet gösterin. Mesela Peygamberimizin nikahı camide veya müftülüktemi kıyılmıştır?
kadı 4 yıl önce
O zaman sende, İslamda nikahın camide veya müftü tarafından kıyılamayacağına bir delil veya ayet göster? İşiniz gücünüz dinin yok sayılması, görmezden gelinmesi ve unutulmasını sağlamak...
Hak mı 4 yıl önce
Bırakın imamı müftüyü mazot 5 lira benzin 5.5 lira lpg 3 liranın üstünde olmuş
Kim nasıl evlenirse evlensin bu gidişle bu hayat pahaliliginda evlenmeye kimseyi bulamayacaksın
Holygan 4 yıl önce
Allah razi olsun, düsüncem o ki, isabetli bir kanun a imza atildi. isteyen artik kiliseye isteyende camii ye gidebilir. istemeyen de bagirip cagirmasin....