banner851

banner614

"CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN"

banner619

Batı Karadeniz'deki fındık üreticileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık fiyatı açıklamasının ardından bahçeye umutla giriş yaptı. Düzceli fındık üreticileri, "Cumhurbaşkanımızdan Allah bin kere razı olsun, biz fındık fiyatından çok memnun olduk." dedi.

banner846
Gündem 06.08.2019, 12:30 06.08.2019, 18:26
2872
banner844
Türkiye'nin en önemli gelir kaynaklarından birinin yer aldığı Batı Karadeniz'deki fındık üreticileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık fiyatı açıklamasının ardından bahçeye mutlu girdi.

Batı Karadeniz'de "Yeşil Altın" olarak bilinen fındıkta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17 lira olarak satış fiyatı açıklamasının ardından çiftçiler bahçelerine hevesle girerek hasada hazırlık yaptı.

Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Çayağzı köyünde 45 yıldır fındık üreticiliği yapan Hasan Şen, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasattan önce fındık fiyatı açıklamasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi."Sevinçle bahçemize fındık toplamaya gideceğiz"

Fındık fiyatının hasattan önce açıklanmasının çok yerinde olduğunu ifade eden Şen, "Sevinçle bahçemize fındık toplamaya gideceğiz." diye konuştu.
Şen, fındık altının temizlendiğini vurgulayarak, bir hafta 10 gün sonra daldaki fındığın yere inmeye başlayacağını, bu yıl fındığın erken olgunlaştığını bildirdi.
İşçilerin de gelmeye başladığını artık hasada geçeceklerini belirten Şen, "Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, gerçekten iyi bir fiyat verdi. İnşallah bu durum böyle devam eder. Biz üretici olarak hem bölge hem il hem de köydeki insanlar memnunuz." dedi.
Şen, her yıl ortalama 5 ton fındık topladığını sözlerine ekledi."17 lira güzel bir fiyat"

Fındık üreticisi Levent Bozkan da bölgedeki üreticilerin çifte bayram yaşadığını dile getirdi.
Bozkan, tatlı yorgunlukla fındık bahçesinde çalıştıklarını belirterek, şöyle devam etti:
"Geçen yıllarda fındık fiyatı geç zamanlarda açıklandı, biz borçlu olduğumuz için daha fiyat açıklanmadan fındığı satmak zorunda kalıyorduk. Bu sene fındık hasadına başlamadan önce fiyatın açıklanması bizim için iyi oldu. Şu an 17 lira güzel bir fiyat, fındığın değeri olarak görüyorum."
Şu an fındık altı temizlediklerini ifade eden Bozkan, "Bayram sonrasında hasada başlarız sanırım. Bu yıl hasada biraz daha istekli gireceğiz, fındık fiyatı 17 lira oldu, biraz daha iştahlı fındık toplayacağız." dedi."Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederiz"

Aynı köyde fındık üreticiliği yapan 58 yaşındaki Birdan Şen de 12-13 yaşlarından itibaren fındık toplamaya başladığını, gelin geldiği köyde de fındık toplamaya devam ettiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındık fiyatı açıklamasının tam zamanında olduğunu belirten Şen, şunları kaydetti:
"Cumhurbaşkanımızdan Allah bin kere razı olsun, biz fındık fiyatından çok memnun olduk. Bizi tüccarın eline bırakmadı, kendisine çok teşekkür ederiz. Bu yıl Cumhurbaşkanımız bizi gördü, sesimizi duydu, çok memnun kaldık, teşekkür ederim ona. Fındık bizim bir yıllık gelir kaynağımız. İşi ve zahmeti çok. 12 ay bakım yapıyoruz, devamlı fındık bahçesindeyiz. Altını temizliyoruz, tırpan yapıyoruz. İşçiler toplayacak, patozu var, gübresi var."Bu yıl üniversite tercihi yapan ve harçlık çıkarmak üzere Kırıkkale'den Çayağzı köyüne akrabalarının fındık bahçesine gelen Mustafa Can Köroğlu da "Köyümüze geldim, bu yıl fındık toplayacağız. Heyecanlıyım. Fındık fiyatları bu yıl çok iyi. Hem bizim adımıza hem de köylü adına fındık fiyatları çok güzel. Bu konuda herkes mutlu. Açıkçası herkesin iştahı arttı, ben geçen yıl da tarladaydım ama fiyattan dolayı pek iştahım yoktu. Şimdi ise herkes fiyatlardan dolayı mutlu. Herkes tarlasında çalışmak istiyor, istekli." değerlendirmelerinde bulundu.  (AA) 
Yorumlar (8)
hamidiyeli 2 yıl önce
1 kg fındık 16.50 tyl bir paket sigara 18 tl sizce bir terslik yokmu bu ülkede??
Aa 2 yıl önce
Kendi maaşına %24 küsur zam veren biri, fındığa neden aynı oranda ya da daha fazla zam yapmadı? Bunu neden konuşmuyorsunuz? Yoksa dava açar peşimizi bırakmaz diye korkuyor musunuz?
Yazık 2 yıl önce
17 lira çok iyi bir rakammış gibi tebrik ediyor tuzu kuru herhalde her şeye zam geldi fındığın 17 TL olması hiç bir şeyi değiştirmez 20 TL yi geçtiği günlerinde gördük işlenip satıldıkdan sonraki fiyatı bile dudak uçaklatıyor bizde bağ bahc
C.s. 2 yıl önce
MasAllahhhhhh
656565 2 yıl önce
Yazıklar olsun size ekonomi batmış millet işsiz perişan cmb umrumda mı Allaha havayla ediyorum hepinizi
VAY BE... 2 yıl önce
Arkadaş fındık fiyatı 17 lira güzel fiyat demiş.memnunmuş falan filan.Fındığının kaç lira ettiğini bilmiyor daha. 17 lira girasun kalite senin fındığın 16.5.Geçen yıl 14 tl idi üzerine yüzde 20 bile koymadı.Geçen yıl 90 lira yöğmiye verdim kişi başı bu sene 120 tl üzerine yüzde 30 koymuş.Market pazar fiyatlarını yazmıyorum,geçen yıl bu zaman da 100 tl ile aldıklarını bu yıl 150 tl ile alıyorsun marketten.Güzel fiyatmış hadi ordan.MAHKEME-İ KÜBRA VAR UNUTMA ÖNCÜ,ALLAH İSLAH ETSİN.
Serdar gürler 2 yıl önce
Yalakalar ordusu söyleme değil eyleme bakın bakalım kaça vereceksiniz mahsülü göstermelik üç beş kişiden alınır onlarda yandaş yalaka olur geriside tüccara düşürülür 13 tl ye verinde öpüp başınızın üstüne koyun milletin şimdiden borcu var tüccara .
??? 2 yıl önce
elektriğe süt ürünlerine doğalgaza sigaraya alkole kağıt ürünlerine vsvs ne kadar zam gelmiş bakalım tüccar fındığı ne kadara alacak ...
21°
parçalı az bulutlu