banner851

banner955

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNE UYUM SAĞLANDI…

Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni kurumsal logo ile birlikte birçok görselin de yer aldığı "Tanıtım Yönergesi ve Tanıtım Rehberi"nin güncel halini yayınladı.

Gündem 25.10.2021, 18:41
970
CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNE UYUM SAĞLANDI…

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurumsal logo ile birlikte birçok görselin de bulunduğu "Tanıtım Yönergesi ve Tanıtım Rehberi"ni güncelledi.

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığına bağlı kurumlar arasında yer almıştı.

Başkanlığın kurumsal logosu, Cumhurbaşkanlığı ve diğer bakanlıklarla bütünlük arz etmesi açısından İletişim Başkanlığınca belirlenen standartlar çerçevesinde yeniden tasarlandı.

Yeni kurumsal logo çalışmasında, Cumhurbaşkanlığı Forsu'nda yer alan ve tarihteki 16 büyük Türk Devleti'ni simgeleyen 16 yıldız kullanıldı. Logonun merkezinde Türk Bayrağı'nın kırmızı rengini odak alan bir yaklaşım benimsendi.

Kurumsal logoda ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığının tarihsel sürecinde kullandığı ana tema muhafaza edildi. Logonun sağ ve sol yanlarında yer alan semboller, simetrik olarak "Diyanet" sözcüğünün ilk harfi olan "D" harfine karşılık geliyor ve minareyi simgeliyor.

Logonun ortasında yer alan şekil ise ikinci simetrik simge olup çemberin kendisi camiyi, bölünmüş üst yarım daire ise dini hizmetlerin temel merkezlerinden biri olan cami kubbesini temsil ediyor.

ESKİ LOGO

YENİ LOGOLAR

Yorumlar (13)
Şamanizm 1 yıl önce
O devletlerden Müslüman olmayan şaman olan da vardı. Şimdi Diyanet Şamanizmi de kucakladı mı yani?!!! :)))
Halk 1 yıl önce
Cok gereksiz ama encok butceyi alan bi bos bakanlik.
xl 1 yıl önce
MERAKLA BEKLEDĞİMİZ OLAY TEŞEKKÜRLER DİYANET.
şakacı 1 yıl önce
aferin güzel olmuş pekiyi bunu tasarlayana nekadar ücret ödendi acaba
Adam gibi söyleyin 1 yıl önce
Kaç para harcadınız bu logoya?
ARAR market 1 yıl önce
Diyanet logoyu değiştirmeye uğraşacağına verimsiz aktif olmayan imamlarını geri hizmetlere alsın yüzlerce İHO lardan hafız yavrularımıza görev verilsin bunları mihrap larda görelim
Adnan 1 yıl önce
Yapacak başka işleri kalmamış logolar larla mi uğraşıyorlar? Yazik
Vatandaş 1 yıl önce
Eeeeee sonuç? Ülke millet olarak ne kazandık? Daha az mı yolsuzluk çocuk istismarı kadın cinayeti olacak? Toplum içinde ki bölünmüşlük mü ortadan kalkacak? Halkın refah seviyesi mi yükselecek? Halk yoksulluk içinde yaşarken zamlar altında ezilirken lüks makam araçlarından mı vazgeçmişler? Eğer bunların hiçbirine çözüm sağlamıyorsa LOgo olsa ne olur olmasa ne olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız