banner614

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLADI

banner619

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile ilgili açıklamaları nedeniyle Ankara Barosu hakkında soruşturma başlattı.

banner846
Gündem 27.04.2020, 14:14
2721
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLADI
banner844

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın eşcinsellere yönelik ifadelerini eleştiren Ankara Barosu hakkında soruşturma başlattı. Başsavcılık, soruşturmayı 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 216/3 maddesi kapsamında, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama suçundan re'sen başlattı.

ANKARA BAROSU, ALİ ERBAŞ HAKKINDA NE DEDİ?

Ankara Barosu, eşcinsellere yönelik sözleri nedeniyle Ali Erbaş'a tepki göstermişti. Barodan yapılan açıklamada, "Görevde olduğu süre boyunca çocuk tecavüzcülerine gözlerini kapatıp kadın düşmanlığının manevi zeminini dini söylemlerle meşrulaştırma çabası karşılığında maaş alan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın deprem, LGBTİQ+, kadın ve çocuk söylemlerine rağmen halen görevde kalması durumunda, sonraki konuşmasında halkı ellerinde meşalelerle meydanlarda cadı diye kadın yakmaya davet etmesi kimseyi şaşırtmamalıdır." denilmişti.

ALİ ERBAŞ, EŞCİNSELLİKLE İLGİLİ NE DEDİ?

Ramazan ayının ilk cuma hutbesini internet üzerinden veren Ali Erbaş şunları söyledi: -Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim.

Yorumlar (8)
Sayın diyanet 1 yıl önce
Allah için susan dilsiz şeytandır konuş sadece cuma depil tüm vakitlerde corono gibi virüsler bundan dolayı çıkıyor deyip anonslar yaptır yaptır ki çıldırsınlar bu cenahı destekleyenler. burası müslüman ülke konuş diyanet aslı görevin bu halk bilsin
Bi hatırlayalım 1 yıl önce
Çocuklara yapılan tecavüzlerde diyanet ne demişti?. Bakara makara denilince ne demişti? Liderim Allahın sıfatını taşıyor denilince diyanet ne demişti? Hatılayamadım da..
Düzceli 1 yıl önce
Hedef kuran-i kerimdir. Diyanet isleri baskani sagolsun arkandayiz.
doğrular söylenmiş. 1 yıl önce
LGBT türü sapkınlıkları savunanlar aile kurumunu yok edip toplumu zayıf düşürmeye çalışna hainlerdir. Ülkeyi bunlardan korumak herkesin vazifesidir.
Adalı 1 yıl önce
Bu diyanet ne iş yapar
vatandaş 1 yıl önce
zinayı suç olmaktan çıkaran AKP ye bir laf etmişmi.
necmettin 1 yıl önce
lut kavmi zihniyetlileri.. nesep ve nesil düşmanlarını koruyanlar da cezalarını bulmalı
Mustafa k.oğlu 1 yıl önce
Diyanet çok doğru söylemiş.
15°
hafif yağmur