banner851

banner614

CUMHURİYETE SALDIRANLAR YENİLECEKTİR

banner619

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, “Atatürk bağımsızlıktır, özgürlüktür, modernliktir, çağdaşlaşmaktır, ilericiliktir, barışçılıktır, akılcılıktır.” dedi. Atatürk’ün oluşturduğu laik, sosyal, hukuk devletine Osmanlı özlemcileri, kökten dinciler, çıkarcılar tarafından sürekli saldırıldığına dikkati çeken Yılmaz, “Cumhuriyet rejimini anlayamayanlar, ilkel ifadelerle saldırmayı sürdürenler yenilecektir.” diye konuştu.

banner846
Gündem 10.11.2017, 10:07 11.11.2017, 11:13
452
banner844

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, dernek üyeleri ile birlikte kameraların karşısına geçerek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 79. yılı. Kurucumuzu, kurtarıcımızı

aramızdan ayrılışının 79. yılında saygı ile sevgi ile ilkelerine bağlılığımızla anıyoruz.” diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Atatürk kurduğu devletle, kazandığı zaferlerle yaptığı devrimlerle Türk milletinin kalbinde kalıcı yer etmiştir. Atatürk bağımsızlıktır, özgürlüktür, modernliktir, çağdaşlaşmaktır, ilericiliktir, barışçılıktır, akılcılıktır.”

Osmanlı özlemcileri, kökten dinciler, çıkarcılar tarafından sürekli saldırılıyor”

Atatürk'ün şanlı zaferler sonunda oluşturduğu devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti: “Oluşturduğu laik, sosyal, hukuk devletine Osmanlı özlemcileri, kökten dinciler, çıkarcılar tarafından sürekli saldırılmaktadır. Atatürk'ün kurduğu devletin savunucuları olarak bizler bu saldırıları yok etme, durdurma azminde ve kararlılığındayız. Harcında akıl ve bilim olan Türkiye Cumhuriyeti onu kavrayanlar, değerini bilenler, özümseyenler tarafından sonsuza kadar yaşatılacaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği Atatürk devrimleri ilkeleri ışığında çalışmalarını durdurmadan, heyecanla, kararlılıkla sürdürerek Cumhuriyeti yaşatma görevini yerine getirecektir. Bu görev her şartlar altında derneğimiz tarafından yerine getirilecektir. Cumhuriyet rejimini anlayamayanlar, anlamaya çalışmayanlar, kavrayamayanlar ilkel ifadelerle, ilkel düşünceleri ile ona saldırmayı sürdürenler yenilecektir.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz son olarak şunları kaydetti: “Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi olarak büyük kurtarıcı kurucu Ulu Önder Atatürk'ü ölümünün 79. yılında özlemle, saygı ile sevgi ile büyüklüğü ile anıyoruz. Ona olan sonsuz sevgimizi fikirlerine bağlılığımızı heycanla inançla ifade ediyoruz.”

C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (5)
Murat 4 yıl önce
Osmanlı torunları tabiki dedelerinin cihan hakimiyeti günlerini özleyecek ve onların izinden ilerleyecektir,size de bizans torunu olarak bizi durdurma,cumhuriyet,laiklik adı altında bu ülkeye çelme takma görevi verildi, bilmiyor muyuz?
Yuri 4 yıl önce
Atay hocam bi tanedir.
Serdar Gürler 4 yıl önce
Şimdide başladılar Atatürk söylemlerini kullanmaya sahip çıkmaya daha düne kadar küfür edenler bugün Atatürkçü oldular yinemi kandırıldınız ..Keşke şimdiye kadar hep Atatürkle kandırılsaydınız kimi kandırıyorsunuz Atatürk ve cumhuriyet düşmanları
90 yıldır ileri gidiyoz 4 yıl önce
modernlik çağdaşlık ilericilik ne demek hala anlamadım. bi anlatsanıza arkadaş 90 yıldır ne bi Milli silahımız ne tankımız ne uçağımız ne arabamız nede bi buluşumuz var. 90 yıldır en iyi yaptığımız her yere büst her yere portre heykel koydu
Ya ne demezsin 4 yıl önce
Sanki 90 yıl önce topun tankın vardı. Çakaralmaz tüfeğini bile İngilize teslim etmişsin. O gün canlarıyla, kanlarıyla bu vatanı sana bırakan, başta Atatürk olmak üzere kahramanlara şükür.