banner614

CURAÇAO ADASI DÜZCE’NİN SUYUNU İÇİYOR

banner619

Düzce’nin başarılı firmalarından Asya Su yurt dışında büyümeye devam ediyor. Asya Su, Düzce’den yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıkta bulunan Curaçua adasına su göndermeye başladı.

banner846
Gündem 23.03.2021, 11:20 23.03.2021, 14:49
1898
banner844

Karayip Denizi’nin güneyinde ve Venezuela’nın kuzeyinde yer alan Curaçao adası, Düzce’nin Çilimli ilçesinde üretilen suyu tercih etti. Curaçao adasına Düzce’den her ay tonlarca su gidiyor. 
Su havzaları ve yer altı kaynak suları ile bilinen Düzce’de üretimlerini sürdüren Asya Su, Düzce’den yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıkta bulunan Curaçua adasına su göndermeye başladı. Karayip Denizi’nin güneyinde ve Venezuela’nın kuzeyinde yer alan Curaçao adası, Hollanda krallığı’nı meydana getiren dört ülkeden birisi olarak biliniyor.

Ülkenin dört bir tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen içme suyu bulunmasında sıkıntı yaşanmasının ardından yapılan araştırmalar sonrasında ülke yöneticileri Düzce’de üretilen Asya Su’yu kullanmayı tercih etti. Başkenti Willemstad olan ülkeye her ay düzenli olarak tonlarca su gönderen Asya Su yöneticileri, yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıkta olan adaya Düzce’nin suyunu içirdikleri için mutlu olduklarını belirtti. (İHA)

Yorumlar (2)
Ekonomi 3 ay önce
Adamlar okla mızrakla yaşıyor ama ekonomileri bizden iyi. 1 Curaçao 3 TL yapıyor. Tabi adamlar alırlar. Bedavaya geliyor onlara neredeyse. Fabrika kurup üretseler daha pahalı :)
ee napalım sımdı mıllı ba 3 ay önce
duzcelı
17°
parçalı bulutlu