banner615

banner614

banner701

“DAHA ÇOK MEHMET ARİF'LER YETİŞTİRMEK İÇİN!”

banner619

Suriye’nin El-Bab şehrinde hain bir saldırı sonucu şehit edilen Türk Kızılayı çalışanı Düzceli Mehmet Arif Kıdıman’ın adı Suriye Cerablus’ta inşa edilen okulda yaşayacak.

Gündem 12.10.2020, 16:25 12.10.2020, 17:08
1074
“DAHA ÇOK MEHMET ARİF'LER YETİŞTİRMEK İÇİN!”

Suriye'nin kuzeyinde 14 Eylül'de şehit düşen Türk Kızılayı çalışanı Düzceli Mehmet Arif Kıdıman’ın anısı, adının verildiği okulda yaşayacak.

Hayatını insanlara yardım etmeye adayan ve Kızılay El-Bab Sevgi mağazasında yardım görevlisi olduğu sırada şehit düşen Kıdıman’ın ismi Türk Kızılayı’nın Suriye Cerablus’ta inşa ettiği ilkokul ve ortaokula verildi.

‘Şehit Mehmet Arif Kıdıman İlkokul ve Ortaokulu’ bugün Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ı da katıldığı törenle Suriyeli öğrencilerin hizmetine açıldı.

 “DAHA ÇOK MEHMET ARİF'LER YETİŞTİRMEK İÇİN!”

Konu ile ilgili Türk Kızılayı’ndan “Daha Çok Mehmet Arif'ler Yetiştirmek İçin!” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “İnsani yardım faaliyeti yürütürken görev başında şehit edilen çalışma arkadaşımız Mehmet Arif Kıdıman adına Suriye Cerablus’ta inşa ettiğimiz ilkokul ve ortaokulun açılışını gerçekleştirdik.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
25°
açık