banner851

banner614

DAHA SIKI TEDBİRLERLE ÜRETİME DEVAM EDİLİYOR

banner619

Düzce’de faaliyet gösteren Nefis Süt ve Süt Ürünleri Üretim Tesisleri’nde çalışan bir işçide koronavirüs tespit edildi. Gerekli hijyen ve çalışanlara yönelik tedbirleri üst düzeye çıkaran tesis üretime devam ederken, işçinin hastanede karantina altına alındığı öğrenildi.

banner846
Gündem 29.04.2020, 17:00
19096
DAHA SIKI TEDBİRLERLE ÜRETİME DEVAM EDİLİYOR
banner844

Düzce’de 160’ın üzerine çıkan koronavirüs hastası sayısına her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Özellikle sanayi ve gıda üretim yerleri gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlarda koronavirüse rastlanması tedirginliği katlıyor.

Düzce’de Örma Tekstil’de bazı işçilerde virüse rastlanması hem çalışan diğer işçileri hem de ailelerini endişeye sevk ederken, benzer bir durum Düzce’nin köklü ve tanınmış süt ürünleri işletmesinde de baş gösterdi. Hamidiye Mahallesi’nde bulunan Nefis Süt ve Süt Ürünleri Üretim Tesisleri’nde çalışan bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu durum aynı zamanda satış da yapılan söz konusu işletmeye yakın tarihte gelenleri tedirgin etti. Gelen ihbar üzerine harekete geçen Öncü Haber ekibi, söz konusu işletmedeki bir çalışana virüs bulaştığı bilgisinin doğruluğunu teyit ettirdi.

Şiddetli baş ağrısı şikayetiyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne başvuran işçinin koronavirüs semptomları göstermesi üzerine test yapıldı. Test sonucunda virüs bulaştığı tespit edilen işçi hastanede karantinaya alındı. İşçinin tedavisi sürerken, test yapılan firmadaki diğer işçilerin sonuçları negatif geldi.

Öncü Haber’e açıklamada bulunan firma yetkilileri, Ankara’da bir yakınının cenazesine katılan çalışanın döndükten bir süre sonra rahatsızlandığını ve hastaneye başvurduğunu belirtti. Tüm çalışanlara düzenli olarak test yapıldığını ifade eden yetkililer, gıda üretimi yapılmasında dolayı hijyenin salgın öncesi de salgından sonra da her zaman işletme için önem taşıdığı vurgulandı.

Her gün dezenfekte işleminden geçirildiği bilgisi verilen üretim tesislerinde 2’si dağıtımda, 6’sı üretimde olmak üzere toplam 8 personelin çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar (24)
ZAMANLA GÖRECEĞİZ BAKALIM 1 yıl önce
YARIN BİRGÜN BU NEFİS SÜT ÜRÜNLERİNDEN KULLANANLARDA BU HASTALIKLA İLGİLİ BİR SORUN YAŞANIRSA NE OLACAK, VEYA BU PATRON BU HASTALIĞA YAKALANIRSA NE DİYECEKSİNİZ ACABA.
PARA PARA PARA VİRÜS 1 yıl önce
HALEN İŞYERİNİ KORUMAKLA YETİNENLER VAR, ARKADAŞ TEMASLI BİR KİŞİ 14 GÜN KARANTİNADA OLMASI GEREKMİYOR MU, BUNUN DAHA ÖTESİ YOK, KALDIKİ İŞÇİYE ÇALIŞMALARI İÇİN BASKI YAPILIYOR
BEN İŞİ İYİ BİLİYORUM 1 yıl önce
30 YILDIR ONLARLA İŞ YAPAN VATANDAŞ, TEDBİR ALINDIĞINI DİYORSUN DA KARANTİNADA OLMASI GEREN TEMASLI KİŞİLERİ NEDEN İŞ BAŞI YAPMAYA ZORLUYOR O PARAGÖZ OLMAYAN PATRON.
Kocabaş ailesi 1 yıl önce
Olur olur daha çok olur acil Dr adam gibi olmazsa işine gelene tes yapıp işine gelene yapmazsa daha çok olur. Her öksürene ates gwcirwne mutlaka yapması lazım ama yapmıyorlar
noname 1 yıl önce
kesinlikle katılıyorum araştırma ülkedeki torpil işlerini bari bu süreçte yapmasınlar yazıktır günahtır.
vatandas 1 yıl önce
30 yildir bu isyeriyle calisiyorum...sonuna kadar arkasindayim.gereken tedbir alinmistir.asla paragoz birileri degillerdir.bilip bilmeden lutfen yargilamayin.
Düzceli 1 yıl önce
1.cisi nefis süt hamidiyede değil fatih makallesinde 2.bu haberi yapan arkadas evinde oturup totondan haber yapmıssın gibi geliyo haber bastan sona fiyasko
Yorumcu 1 yıl önce
İşletmeler bu hukumet doneminde altin yillarini yasadi.ne yaoarlarsa yapsinlar yanlarina kalıyor
Receb 1 yıl önce
ERKAN öncü haber yapmıycakmı gizleyecekmi haberi sen ne içiyon bizde içelim ttrooll
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu