banner851

banner614

DAKE EKİPMAN DİYOR

Öncü Tv’nin yeni programı “Günlük”te ilk konu Arama-Kurtarma faaliyetlerini ve Düzce’de arama kurtarma konusunda yapılan çalışmalar işlendi.

banner619
Gündem 11.06.2014, 11:57
249
DAKE EKİPMAN DİYOR

 

Düzce İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat’la Düzce Arama Kurtarma Ekibi (Dake) başkanı Metin Gözütok, “ Günlük’te Erol Tayhan’ın sorularını cevaplandırdı.


Özellikle 1999 Düzce depremleri sonrası gündeme gelen Arama- kurtarmanın önemi ve gereği üzerinde duran Polat ve Gözütok, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler erdi.


DAKE Başkanı Gözütok, 60 üyeleri olduğunu ve her türlü deprem, sel, yangın gibi afetlere “ gönüllülük” esasına dayanarak karşılık beklemeksizin hizmet ettiklerini belirtti ve bir çağrıda bulundu: “ Ekipman desteğine ihtiyacımız var”dedi.


Dake Başkanı Gözütok, kullandıkları araçları kendi imkanları ile temin ettiklerini hatırlatarak “ ekipman konusunda şuanda yüzde 5 gibi düşük oranda hizmet veriyoruz ve fedakar halkımızın katkılarını bekliyoruz.”dedi.


DAKE Kurulu üyesi Düzce İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat da Düzce itfaiyesinin yangına müdahalede ve trafik kazalarında gösterdiği başarının takdir edildiğini belirtti.


Polat, “ itfaiye hizmetleri ücretsizdir, halkımız yeterki istesin ve talep etsin biz her zaman hizmete açığız.”dedi.Polat, arama Kurtarma faaliyetleri konusunda halkın eğitilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

 

Haber;E.Tayhan

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)