banner851

banner614

DAKİKALARLA YARIŞTILAR!

banner619

1999 yılında iki büyük depremle yıkılan ve son aylarda art arda meydana gelen afetlerle yara alan Düzce'de afetlere yönelik hazırlıklı olma bilincini canlı tutmak amacıyla Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerine yönelik tatbikatlar devam ediyor. Bu kapsamda Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Sakarya ve Düzce Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi önce eğitime alındı ardından saha tatbikatı yaptı.

banner846
Gündem 02.11.2019, 14:19 02.11.2019, 16:09
1592
DAKİKALARLA YARIŞTILAR!
banner844
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Sakarya ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)'nin katılımıyla Düzce'de gerçeği aratmayan bir tatbikat gerçekleştirildi.

7-11 Ekim 2019 tarihlerinde teorik bilgiler verilen personel 30-31 Ekim ve 1 Kasım 2019 tarihlerinde saha tatbikatı yaptı.Söz konusu tatbikatlarda katılımcıların, önceden hazırlanan senaryoları uygulayarak, afet veya olağandışı durumlarda kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede, imkan ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahalede bulunma ve zor şartlarda hayatlarını sürdürme özelliklerini geliştirilebilmeleri amaçlandı.


Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, tatbikatta Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerinin mevcut imkan ve kabiliyetleri ile afetlere yönelik hazırlıklarını görmek, yeni Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) personeli yetiştirmek ve afetler açısından yüksek risk taşıyan bölgemizde, afetlere yönelik hazırlıklı olma bilincini canlı tutmak, sağlık hizmetleri açısından kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon sağlamak amacıyla düzenlendiğini, bu tür eğitimlerin yıl boyunca periyotlar halinde yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceğini belirterek, "Amacımız Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerinin daha etkin ve kaliteli hizmet vermesidir." dedi.


Eğitime İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce Üniversite, özel bir hastaneden toplam 22 UMKE gönüllüsü katıldı.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (0)
açık