banner851

banner614

"DAMAR DAMAR BÜYÜYECEK"

İstanbul'dan yola çıkan Halep'e yardım konvoyu Düzce'den geçti. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde toplanan yardım malzemelerini Halep'e ulaştıracak konvoy, Düzce'de dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

banner619
Gündem 15.12.2016, 11:03 15.12.2016, 12:16
3514
"DAMAR DAMAR BÜYÜYECEK"

"Halep'e Yol Açın" kampanyası kapsamında toplanan yardımları ulaştırmak için İstanbul'dan Cilvegözü Sınır Kapısı'na gitmek üzere yola çıkan yaklaşık bin araçlık konvoy bugün D-100 Karayolu Gümüşova mevkiinde İHH temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Aralarında tırların da bulunduğu uzun konvoyun bir kısmı duraklama yapmadan TEM Otoyolu istikametinden Bolu'ya doğru ilerlerken bazı araçlar ise Düzce şehir merkezine giriş yaptı.

Valilik önünde karşılama

Düzce Valiliği önüne gelen araçları Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir karşıladı. Burada yetkililerden bilgi alan Vali Dağlı, hayırlı yolculuklar diledi.

"Türkiye'den damar damar büyüyerek Reyhanlı'ya ulaşacak"

Karşılama sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan İHH Genel Başkan Yardımcısı Fatih Yazıcı, konvoyun İstanbul'dan hareket ettiğini hatırlattı. Yazıcı, "'Halep'e Yol Açın' konvoyumuz sadece İstanbul'dan değil Sakarya, Düzce, Ankara'dan Doğu Karadeniz, Akdeniz, Ege Bölgesindeki illerimizden katılımlarla devam ediyor. Bu konvoy Türkiye'den damar damar büyüyerek Reyhanlı'ya ulaşacak. Şuanda 600'den fazla tır hareket halinde." dedi.

"Kardeşlerimize nefes olacak"

Yardım tırlarının Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda bulunan İHH Koordinasyon Merkezi'ne ulaşacağını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Fatih Yazıcı, "Bunun dışında bine yakın araç konvoyumuz var. Tırlarımızı takiben yoldayız. Şunada halepte ateşkesin gereği olarak kardeşlerimizin güvenli bölgeye çıkarılmasını bekliyoruz. Bizde onlara yetişmeye çalışıyoruz. Bu konvoy öncesi ve sonrası ile kardeşlerimize nefes olacak. Konvoyda yardım malzemeleri ve battaniye, çocuk bezleri ve un var." şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından Düzce'ye uğrayan araçlar konvoya katılmak üzere Bolu'ya doğru yola çıktı.

 
banner844
Yorumlar (4)
YORUM 5 yıl önce
NSM YİNE SAÇMALAMISSIN..HİÇ Mİ İNSANLIĞINDAN UTANMIYORSUN..ESEDİ ZİYARET EDENLERİ UNUTMADIK..KAFANI KUMDAN ÇIKAR..KOMŞUNUN ATEŞİ SENİDE YAKAR UNUTMA.HEDEF YARIN BİRGÜN TÜRKİYE..
nsm 5 yıl önce
halep kimin akildisi politikalari yüzünden bu hale geldi diye sormazsaniz yakinda aynisini ülkenizde yasarsiniz sayin arkadaslar. akil artik raftan inmeli.
... 5 yıl önce
Allah yardım etsin çok üzülüyorum neden bunu yaptıklarını anlamış deyilim bu dünyanın öbür yanında var Allahım sen onları yak
aa 5 yıl önce
ALLAH ım sen yardım et