banner851

banner614

DARBENİN YIKIMINI BU SÖZLERLE ÖZETLEDİ

banner619

15 Temmuz Diriliş Derneği tarafından 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini unutturmamak için program düzenledi. Darbe girişimi gecesi oğlu Abdullah ile şehit olan reklamcı Erol Olçok'ın eşi Nihal Olçok bir öğrencinin sorusu üzerine “İçimdeki darbe dışarıda olan darbeden daha büyük oldu” yanıtını verdi.

banner846
Gündem 03.10.2017, 17:14 03.10.2017, 18:50
2512
banner844

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin unutulmaması ve unutturulmaması, 15 Temmuz Diriliş ruhunun genç nesillere aktarılabilmesi ve bu konuda toplumsal hafıza oluşturulması amacıyla “Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Destanı” konulu program düzenlendi.

15 Temmuz’un canlı şahitleri Gaziler ve Şehit yakınları Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören öğrencilere o gece yaşadıklarını anlattı.Zaman zaman duygusal anların yaşandığı programa 15 Temmuz Şehidi Erol Olçak'ın eşi ve Abdullah Tayip Olçak’ın annesi Nihal Olçak ve 15 Temmuz şehidi Mehmet Şevkatlioğlu'nun eşi Vahide Şevkatlioğlu, 15 Temmuz Gazisi ve 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazileri Derneği Sekreteri Safiye Başpınar konuşmacı olarak katıldı.İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda 15 Temmuz’u anlatan videolar izlendi. 15 Temmuz Diriliş Derneği Başkanı Ömer Tokgöz katılımcılara seslendi.

Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, AK Parti Teşkilat Başkanı Okan Acar ile bazı il yönetim kurulu üyeleri ile öğrencilerin yer aldığı programda konuşan 15 Temmuz Şehidi Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrenciler için programa katıldığını ifade eden Olçak, kendisi için öğrencilerin ne duymak istediklerinin önemli olduğunu söyledi. Bir öğrencinin ‘Darbe girişiminin ardından hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?’ şeklinde yönelttiği soruya “İçimdeki darbe dışarıda olan darbeden daha büyük oldu” yanıtını verdi.

15 Temmuz şehidi Mehmet Şevkatlioğlu'nun eşi Vahide Şevkatlioğlu, 15 Temmuz Gazisi ve 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazileri Derneği Sekreteri Safiye Başpınar kara geceye ilişkin yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

Haber:Y.SEVER


 

Yorumlar (12)
Ömer TOKGÖZE 4 yıl önce
Ömer Tokgöz görüyorum ki hezeyan içerisindesin.Bu bir suçluluk psikolojisi.Söylediklerime sen yalan diyebilir misin?Ben sadece olayların fotoğrafını çektim.Ama gerçekler acıdır biraz da acıtır.Seni biraz fazla acıtmış.
ÖMER TOKGÖZ 4 yıl önce
BEN DE ONU SÖYLÜYORUM BİLDİĞİN BİR ŞEY VARSA ADALETE YARDIMCI OL GİT BİLDİKLERİNİ SÖYLE. ŞEREF İNSANLAR İÇİN YAŞAM BİÇİMİDİR. UMARIM ŞİMDİLİK RAHATLAMIŞSINDIR.
Abanoz 4 yıl önce
Adamlar Rahmeti Rahmana vatan, din millet için kavuştular. Aradan bir yıl geçti hala bu asil insanların temiz kanları ve de yakınlarının gözyaşları üzerinden birileri dernekçilik adına rant toplama peşinde.
Ömer TOKGÖZ 4 yıl önce
AİT OLDUĞU ÇUKURDAN KAFASINI ÇIKARIP SAHTE İSİMLERLE BANA VE DERNEĞİMİZE ÜSTÜNDEKİ PİSLİKLERİ SIÇRATMAYA ÇALIŞAN! EĞER ELİNDE BİR BELGE VARSA DA ADALETE GİTMİYORSAN VATAN HAİNİSİN.EĞER İFTİRA EDİYORSAN KAHPE EVLADISIN.ANLADIN?
ARİF 4 yıl önce
15 Temmuz gecesi ortalıkta yoktunuz evlerinizden çıkmadınız.Şimdi de 15 Temmuz Deneği kurup ortalıkta poz veriyorsunuz .Bu asil millet her şeyin farkında zamanı gelince hesap sormasını bilir. Şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkacağız.
Tuncay Güngör 4 yıl önce
15 Temmuz Direniş Derneği Başkanı Sayın Ömer TOKGÖZ ,Memursen Evleri aidat paralarını Fetullahçı Terör Örgütünün finans ayağı Bankasya'ya yatırılırken mensubu olduğun yönetimdeki arkadaşlarını niye uyarmadın? Şimdi günah mı çıkarıyorsun?
cemil bokurt 4 yıl önce
Kendi yazdıkları hikayeyi destanlaştırma ve insanları buna inandırma çabasıdır bu. Milli eğitim müdürleri çocukları hikayelere inandırmak düzene uydurmak için değil eğitim sisteminin düzelmesi için uğraşınlar
Dosdoğru 4 yıl önce
Allahım size sabırlar versin, hem eşiniz hem oğlunuzu kaybettiniz İnşAllah Peygamber efendimize komşu olurlar, siz cahil cuhalanin burada saçma sapan soruları beni acitti, binlerce özür cahile bakmayın. Allahım yardımcınız olsun.Ama bilin!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın